Цивільний захист: затверджено урядовий план заходів на 2024-й рік

На основі Плану заходів розроблять також галузеві та регіональні плани основних заходів ЦЗ на 2024 рік

image18

Цивільний захист на підприємстві: відповідаємо на запитання

Кабмін розпорядженням від 12.01.2024 № 29-р ухвалив План основних заходів цивільного захисту України на 2024 рік (далі — План заходів).

Мета — визначити конкретні завдання та заходи щодо реалізації державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення й територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в мирний час і в особливий період.

План заходів визначає конкретні завдання і заходи у сфері цивільного захисту (ЦЗ) центральним і місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям за напрямами:

  • підвищити готовність єдиної державної системи ЦЗ до дій в умовах правового режиму воєнного стану та ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації;
  • удосконалити єдину державну систему ЦЗ, а також на деокупованих територіях;
  • підготовки та визначення стану готовності до виконання завдань за призначенням органів управління, сил та засобів єдиної державної системи цивільного захисту тощо.

Кабмін, окрім того, доручив центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів АРК, місцевим держадміністраціям (військовим адміністраціям) на основі Плану заходів розробити галузеві та регіональні плани основних заходів ЦЗ на 2024 рік.

Урядове розпорядження також визначає заходи на період повоєнної відбудови України.

Джерело: департамент комунікації МВС

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
68292

Гігієнічна класифікація умов праці

Чим оптимальні умови праці відрізняються від допустимих? У чому різниця між шкідливими та небезпечними умовами праці? Детальніше про гігієнічну класифікацію умов праці — у статті.
19536

Інструкція з охорони праці для кур’єра

Інструкція з охорони праці для кур’єра є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для кур’єра при виконанні робіт згідно з його обов’язками.
3075

Як використовувати пневмоінструмент безпечно

Дізнайтеся про вимоги з охорони праці під час застосування пневматичного інструменту, зокрема яких заходів вжити перед початком роботи з ним та як безпечно проводити самі роботи.
98

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді