Щодо отримання іноземною компанією дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України надала роз’яснення стосовно отримання іноземною компанією (виробником або постачальником) дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну.

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України надала роз’яснення стосовно отримання іноземною компанією (виробником або постачальником) дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну.

Так, згідно з частиною 3 статті 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов’язань на постачання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі — Порядок).

Відповідно до пункту 7 Порядку дозвіл на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 до Порядку, видається територіальним органом Держгірпромнагляду України за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Крім того, відповідно до пункту 2 статті 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» видача документів дозвільного характеру регіональними дозвільними органами (територіальними органами Держгірпромнагляду України) здійснюється за принципом організаційної єдності в дозвільному центрі.

Видача дозволів на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки вітчизняним виробникам або постачальникам здійснюється відповідно до вимог Порядку територіальними органами Держгірпромнагляду України за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Видача дозволів на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки безпосередньо іноземним виробникам або постачальникам чинним законодавством не передбачено.

За одержанням дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (від свого імені, через дозвільний центр) до територіального органу Держгірпромнагляду України (за місцем державної реєстрації) може звернутись виробник або постачальник, який зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та має код платника податків згідно з ЄДРПОУ, код виду економічної діяльності згідно з КВЕД (відповідно до вимог додатку 1 до Порядку).

 Джерело: www.dnop.gov.ua

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
28132

Впроваджуємо Правила внутрішнього трудового розпорядку

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
30380

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
121774

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
102212

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
53571

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді