Щодо отримання іноземною компанією дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України надала роз’яснення стосовно отримання іноземною компанією (виробником або постачальником) дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну.

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України надала роз’яснення стосовно отримання іноземною компанією (виробником або постачальником) дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну.

Так, згідно з частиною 3 статті 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов’язань на постачання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі — Порядок).

Відповідно до пункту 7 Порядку дозвіл на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 до Порядку, видається територіальним органом Держгірпромнагляду України за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Крім того, відповідно до пункту 2 статті 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» видача документів дозвільного характеру регіональними дозвільними органами (територіальними органами Держгірпромнагляду України) здійснюється за принципом організаційної єдності в дозвільному центрі.

Видача дозволів на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки вітчизняним виробникам або постачальникам здійснюється відповідно до вимог Порядку територіальними органами Держгірпромнагляду України за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Видача дозволів на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки безпосередньо іноземним виробникам або постачальникам чинним законодавством не передбачено.

За одержанням дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (від свого імені, через дозвільний центр) до територіального органу Держгірпромнагляду України (за місцем державної реєстрації) може звернутись виробник або постачальник, який зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та має код платника податків згідно з ЄДРПОУ, код виду економічної діяльності згідно з КВЕД (відповідно до вимог додатку 1 до Порядку).

 Джерело: www.dnop.gov.ua

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
21

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23680

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36706

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10544

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32687

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді