Щодо отримання іноземною компанією дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України надала роз’яснення стосовно отримання іноземною компанією (виробником або постачальником) дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну.

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України надала роз’яснення стосовно отримання іноземною компанією (виробником або постачальником) дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі постачання їх в Україну.

Так, згідно з частиною 3 статті 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов’язань на постачання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі — Порядок).

Відповідно до пункту 7 Порядку дозвіл на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 до Порядку, видається територіальним органом Держгірпромнагляду України за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Крім того, відповідно до пункту 2 статті 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» видача документів дозвільного характеру регіональними дозвільними органами (територіальними органами Держгірпромнагляду України) здійснюється за принципом організаційної єдності в дозвільному центрі.

Видача дозволів на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки вітчизняним виробникам або постачальникам здійснюється відповідно до вимог Порядку територіальними органами Держгірпромнагляду України за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Видача дозволів на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки безпосередньо іноземним виробникам або постачальникам чинним законодавством не передбачено.

За одержанням дозволу на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (від свого імені, через дозвільний центр) до територіального органу Держгірпромнагляду України (за місцем державної реєстрації) може звернутись виробник або постачальник, який зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та має код платника податків згідно з ЄДРПОУ, код виду економічної діяльності згідно з КВЕД (відповідно до вимог додатку 1 до Порядку).

 Джерело: www.dnop.gov.ua

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77374

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78563

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113166

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109066

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді