Як діяти, якщо на підприємстві виникла бійка між працівниками

Непорозуміння між працівниками можуть виникнути у будь-якому колективі,  форми виявлення неприязні також бувають різні. Але коли непорозуміння переростають у «кулачні» вияснення стосунків на робочому місці, на підприємстві не знають як правильно діяти у цій ситуації.

Непорозуміння між працівниками можуть виникнути у будь-якому колективі, та форми виявлення неприязні бувають різні. Але коли непорозуміння переростають у «кулачні» вияснення стосунків на робочому місці, на підприємстві не знають як правильно діяти у цій ситуації.

Отже, якщо між працівниками виникла бійка, перш за все необхідно надати невідкладну допомогу потерпілому (за потреби забезпечити його доставку до лікувально-профілактичного закладу) та викликати міліцію. Невиклик міліції чи швидкої медичної допомоги залежно від наслідків можуть кваліфікуватись як кримінально карані діяння. Другий крок — зафіксувати обставини конфлікту у доповідній записці та зареєструвати її у реєстраційній формі підприємства, передбаченій для внутрішніх документів. Винуватці конфлікту мають надати письмові пояснення. У разі відмови від надання письмових пояснень слід скласти відповідний акт.

І тут постає чи не найголовніше питання: чи підпадає бійка під категорію нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом? Кваліфікація буде залежати від обставин.

Нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом, і складається акт за формою Н-1, якщо визначено заподіяння тілесних ушкоджень іншою особою або вбивство потерпілого під час виконання чи у зв’язку з виконанням ним трудових (посадових) обов’язків або дій в інтересах підприємства незалежно від початку досудового розслідування. Але якщо потерпілий та інша особа з’ясовували особисті стосунки невиробничого характеру, що підтверджено висновком компетентних органів, то розслідування проводитиметься відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270.

Працівники, що вчинили бійку, порушили трудову дисципліну на підприємстві. Відповідно до них може бути застосована дисциплінарна відповідальність у формі догани або звільнення (ст. 147 КЗпП), а також адміністративна чи кримінальна відповідальність.

 Покроковий алгоритм дій керівництва на підприємстві у разі бійки між працівниками зі зразками необхідних документів читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» №12/2013.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді