Нещасні випадки, пов’язані з протиправними діями сторонніх осіб

Випадки протиправної дії відносно керівників, державних службовців та інших посадових осіб, травмування або смерть яких пов’язана з виконанням трудових (службових) обов’язків, трапляються часто.

Випадки протиправної дії відносно керівників, державних службовців та інших посадових осіб, травмування або смерть яких пов’язана з виконанням трудових (службових) обов’язків, трапляються часто.

Розслідування нещасних випадків, що стались у процесі виконання працівником трудових обов’язків, внаслідок яких йому були нанесені тілесні ушкодження, проводиться згідно з Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232.

Тілесні ушкодження іншою особою можуть бути заподіяні внаслідок конфлікту або злочину. Аналізуючи конфлікт, слід враховувати його соціальну природу і психологічні наслідки. Дії, що супроводжуються заподіянням тілесних ушкоджень та викликані корисними мотивами, особистими неприязними стосунками, неправильними діями потерпілих тощо, кваліфікуються згідно з Кримінальним кодексом України та можуть бути кваліфіковані як хуліганство лише у разі, коли вони одночасно були поєднані з грубим порушенням громадського порядку і виражали явну неповагу до суспільства.

Порядок розслідування нещасних випадків, що сталися, наприклад, під час перебування у громадських місцях, виконання робіт у домашньому господарстві тощо, визначає Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270.

Випадки з’ясування стосунків між співробітниками та порушення етики поведінки службовими особами можуть розслідуватись шляхом службового розслідування.

Під час проведення службового розслідування за рішенням суб’єкта призначення або керівника державного органу до роботи комісії можуть залучатися відповідні фахівці. Строк проведення службового розслідування не може перевищувати двох місяців.

У журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» №12/2013 читайте повну версію статті, а також ознайомтеся із переліком основних нормативних документів, які визначають порядок проведення службового розслідування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114754

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8813

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1471

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді