Нещасні випадки, пов’язані з протиправними діями сторонніх осіб

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Випадки протиправної дії відносно керівників, державних службовців та інших посадових осіб, травмування або смерть яких пов’язана з виконанням трудових (службових) обов’язків, трапляються часто.

Випадки протиправної дії відносно керівників, державних службовців та інших посадових осіб, травмування або смерть яких пов’язана з виконанням трудових (службових) обов’язків, трапляються часто.

Розслідування нещасних випадків, що стались у процесі виконання працівником трудових обов’язків, внаслідок яких йому були нанесені тілесні ушкодження, проводиться згідно з Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232.

Тілесні ушкодження іншою особою можуть бути заподіяні внаслідок конфлікту або злочину. Аналізуючи конфлікт, слід враховувати його соціальну природу і психологічні наслідки. Дії, що супроводжуються заподіянням тілесних ушкоджень та викликані корисними мотивами, особистими неприязними стосунками, неправильними діями потерпілих тощо, кваліфікуються згідно з Кримінальним кодексом України та можуть бути кваліфіковані як хуліганство лише у разі, коли вони одночасно були поєднані з грубим порушенням громадського порядку і виражали явну неповагу до суспільства.

Порядок розслідування нещасних випадків, що сталися, наприклад, під час перебування у громадських місцях, виконання робіт у домашньому господарстві тощо, визначає Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270.

Випадки з’ясування стосунків між співробітниками та порушення етики поведінки службовими особами можуть розслідуватись шляхом службового розслідування.

Під час проведення службового розслідування за рішенням суб’єкта призначення або керівника державного органу до роботи комісії можуть залучатися відповідні фахівці. Строк проведення службового розслідування не може перевищувати двох місяців.

У журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» №12/2013 читайте повну версію статті, а також ознайомтеся із переліком основних нормативних документів, які визначають порядок проведення службового розслідування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77374

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78561

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113166

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109066

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді