Нещасні випадки, пов’язані з протиправними діями сторонніх осіб

Випадки протиправної дії відносно керівників, державних службовців та інших посадових осіб, травмування або смерть яких пов’язана з виконанням трудових (службових) обов’язків, трапляються часто.

Випадки протиправної дії відносно керівників, державних службовців та інших посадових осіб, травмування або смерть яких пов’язана з виконанням трудових (службових) обов’язків, трапляються часто.

Розслідування нещасних випадків, що стались у процесі виконання працівником трудових обов’язків, внаслідок яких йому були нанесені тілесні ушкодження, проводиться згідно з Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232.

Тілесні ушкодження іншою особою можуть бути заподіяні внаслідок конфлікту або злочину. Аналізуючи конфлікт, слід враховувати його соціальну природу і психологічні наслідки. Дії, що супроводжуються заподіянням тілесних ушкоджень та викликані корисними мотивами, особистими неприязними стосунками, неправильними діями потерпілих тощо, кваліфікуються згідно з Кримінальним кодексом України та можуть бути кваліфіковані як хуліганство лише у разі, коли вони одночасно були поєднані з грубим порушенням громадського порядку і виражали явну неповагу до суспільства.

Порядок розслідування нещасних випадків, що сталися, наприклад, під час перебування у громадських місцях, виконання робіт у домашньому господарстві тощо, визначає Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270.

Випадки з’ясування стосунків між співробітниками та порушення етики поведінки службовими особами можуть розслідуватись шляхом службового розслідування.

Під час проведення службового розслідування за рішенням суб’єкта призначення або керівника державного органу до роботи комісії можуть залучатися відповідні фахівці. Строк проведення службового розслідування не може перевищувати двох місяців.

У журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» №12/2013 читайте повну версію статті, а також ознайомтеся із переліком основних нормативних документів, які визначають порядок проведення службового розслідування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді