Затверджено Правила охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 02.12.2013 № 892 затверджено Правила охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 02.12.2013 № 892 затверджено Правила охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок.

Правила поширюються на суб’єктів господарювання, які здійснюють монтаж, налагодження, ремонт, реконструкцію та експлуатацію теплосилового, механічного, паливного і водопідготовчого обладнання, неелектричних пристроїв теплової автоматики і теплотехнічних вимірювань паливно-транспортних, котлотурбінних і хімічних цехів електростанцій, теплових мереж, теплових пунктів, тепловикористовувальних установок та опалювальних котелень.

Під час виконання зазначених робіт необхідно керуватись іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами та інструкціями заводів — виробників обладнання.

Ці Правила є обов’язковими для роботодавців і працівників під час експлуатації обладнання електростанцій, теплових мереж, теплових пунктів, тепловикористовувальних установок та опалювальних котелень. 

До правил увійшли такі розділи:

І. Сфера застосування

ІІ. Визначення термінів та скорочень

ІІІ. Загальні вимоги охорони праці

ІV. Загальні вимоги безпеки під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок:

V. Організаційні заходи

VI. Вимоги безпечного обслуговування паливно-транспортного обладнання

VII. Вимоги безпечного обслуговування котельних установок

VIII. Вимоги безпечного обслуговування турбінних установок

IX. Вимоги безпечного обслуговування систем водопостачання

X. Вимоги безпечного обслуговування хлораторних установок

XI. Вимоги безпеки під час хімічного очищення обладнання

XII. Вимоги безпечного обслуговування обладнання хімічних цехів і споруд з очищення стічних вод

XIII. Вимоги щодо безпечного обслуговування теплових мереж

XIV. Вимоги безпечного обслуговування пристроїв теплової автоматики, тепломеханічних вимірювань та захистів

XV. Вимоги безпечної роботи з ртутними приладами

XVI. Обслуговування тепловикористовувальних установок і обладнання

Відповідно не застосовуються на території України «Правила техники безопасности при эксплуатации теплоиспользующих установок и тепловых сетей», затверджені Державною інспекцією з енергетичного нагляду Міністерства енергетики та електрифікації СРСР від 15.06.1972.

 Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114754

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8813

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1471

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді