Затверджено Правила охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 02.12.2013 № 892 затверджено Правила охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 02.12.2013 № 892 затверджено Правила охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок.

Правила поширюються на суб’єктів господарювання, які здійснюють монтаж, налагодження, ремонт, реконструкцію та експлуатацію теплосилового, механічного, паливного і водопідготовчого обладнання, неелектричних пристроїв теплової автоматики і теплотехнічних вимірювань паливно-транспортних, котлотурбінних і хімічних цехів електростанцій, теплових мереж, теплових пунктів, тепловикористовувальних установок та опалювальних котелень.

Під час виконання зазначених робіт необхідно керуватись іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами та інструкціями заводів — виробників обладнання.

Ці Правила є обов’язковими для роботодавців і працівників під час експлуатації обладнання електростанцій, теплових мереж, теплових пунктів, тепловикористовувальних установок та опалювальних котелень. 

До правил увійшли такі розділи:

І. Сфера застосування

ІІ. Визначення термінів та скорочень

ІІІ. Загальні вимоги охорони праці

ІV. Загальні вимоги безпеки під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок:

V. Організаційні заходи

VI. Вимоги безпечного обслуговування паливно-транспортного обладнання

VII. Вимоги безпечного обслуговування котельних установок

VIII. Вимоги безпечного обслуговування турбінних установок

IX. Вимоги безпечного обслуговування систем водопостачання

X. Вимоги безпечного обслуговування хлораторних установок

XI. Вимоги безпеки під час хімічного очищення обладнання

XII. Вимоги безпечного обслуговування обладнання хімічних цехів і споруд з очищення стічних вод

XIII. Вимоги щодо безпечного обслуговування теплових мереж

XIV. Вимоги безпечного обслуговування пристроїв теплової автоматики, тепломеханічних вимірювань та захистів

XV. Вимоги безпечної роботи з ртутними приладами

XVI. Обслуговування тепловикористовувальних установок і обладнання

Відповідно не застосовуються на території України «Правила техники безопасности при эксплуатации теплоиспользующих установок и тепловых сетей», затверджені Державною інспекцією з енергетичного нагляду Міністерства енергетики та електрифікації СРСР від 15.06.1972.

 Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
957

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді