Змінено порядок повідомлення про нещасні випадки у військових частинах та на підприємствах Міноборони

Наказом Міністерства оборони України від 18.12.2013 № 872 внесено зміни до Положення про організацію роботи з охорони праці у військових частинах, військових навчальних закладах, установах, організаціях та на підприємствах Міністерства оборони України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 28.01.1998 № 20.

Наказом Міністерства оборони України від 18.12.2013 № 872 внесено зміни до Положення про організацію роботи з охорони праці у військових частинах, військових навчальних закладах, установах, організаціях та на підприємствах Міністерства оборони України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 28.01.1998 № 20.

Згідно зі змінами командир військової частини, зокрема, зобов’язаний інформувати про груповий нещасний випадок, нещасний випадок із смертельним наслідком, нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки, випадок смерті або зникнення працівника під час виконання трудових (посадових) обов’язків протягом однієї години з використанням засобів зв’язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії повідомлення територіальному органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, за місцезнаходженням військової частини, відповідному органу Міністерства оборони України, який організовує охорону праці, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за місцезнаходженням військової частини, профспілковій організації своєї військової частини, прокуратурі за місцем настання нещасного випадку, вищому командиру.

Про груповий нещасний випадок, нещасний випадок зі смертельним або тяжким наслідком або випадок смерті, що стались із військовослужбовцями, негайно доповідати усно (по телефону) безпосередньому командиру (начальнику), у прокуратуру за місцем настання нещасного випадку, інформувати відповідні органи Міністерства оборони України, які організовують охорону праці, здійснюють нагляд за дотриманням санітарних та протиепідемічних заходів, пожежної та техногенної безпеки, та Військову службу правопорядку.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 13.01.2014 за № 42/24819, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
8

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23673

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10536

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32678

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді