Спецвзуття чи капці?

Трапляються випадки, коли працівник за станом здоров’я не може носити спецвзуття. Так сталося із слюсарем колійних машин і механізмів залізничного транспорту. Він приніс на підприємство медичну довідку з рекомендацією носити м’яке взуття.

Трапляються випадки, коли працівник за станом здоров’я не може носити спецвзуття. Так сталося із слюсарем колійних машин і механізмів залізничного транспорту. Він приніс на підприємство медичну довідку з рекомендацією носити м’яке взуття.

Відповідно до пункту 53 Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам залізничного транспорту України затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 21.01.2004 № 12, слюсар з ремонту колійних машин і механізмів повинен носити кирзові чоботи, а взимку — чоботи кирзові утеплені.

Чи може працівник працювати у своєму взутті? Адже відповідно до законодавства працівник зобов’язаний користуватися наданими засобами індивідуального захисту, а роботодавець не повинен допускати до роботи працівників без ЗІЗ.

Відповідь на це запитання читайте у консультації експерта «Працівник за довідкою медичного закладу не може носити спецвзуття: як діяти?» у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» №1/2014.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Обов’язкові медогляди працівників молочно-товарної ферми

Ознайомтеся з порядком проведення обов'язкових медичних оглядів для працівників молочно-товарної ферми, де утримується велика рогата худоба. Дізнайтеся, хто відповідає за організацію таких оглядів та які працівники повинні пройти профілактичний медогляд — читайте про це у статті
141

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
33813

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
15482

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді