Трапляються випадки, коли працівник за станом здоров’я не може носити спецвзуття. Так сталося із слюсарем колійних машин і механізмів залізничного транспорту. Він приніс на підприємство медичну довідку з рекомендацією носити м’яке взуття.
Трапляються випадки, коли працівник за станом здоров’я не може носити спецвзуття. Так сталося із слюсарем колійних машин і механізмів залізничного транспорту. Він приніс на підприємство медичну довідку з рекомендацією носити м’яке взуття.
Відповідно до пункту 53 Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам залізничного транспорту України затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 21.01.2004 № 12, слюсар з ремонту колійних машин і механізмів повинен носити кирзові чоботи, а взимку — чоботи кирзові утеплені.
Чи може працівник працювати у своєму взутті? Адже відповідно до законодавства працівник зобов’язаний користуватися наданими засобами індивідуального захисту, а роботодавець не повинен допускати до роботи працівників без ЗІЗ.
Відповідь на це запитання читайте у консультації експерта «Працівник за довідкою медичного закладу не може носити спецвзуття: як діяти?» у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» №1/2014.
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.