Посилено покарання за службову недбалість

У разі смерті працівника передбачено позбавлення волі

image87

Повітряна тривога: як захистити працівників

Набув чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 367 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за службову недбалість, якщо вона спричинила загибель людини» (далі — Закон).

check-mark.pngСкачайте Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Закон доповнив статтю 367 Кримінального кодексу (КК) новою частиною третьою, яка встановлює кримінальну відповідальність за службову недбалість, що спричинила загибель людини. Кримінальне правопорушення у такому випадку передбачає покарання — позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років:

  • з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років;
  • зі штрафом від 2000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Службова недбалість — невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб.

ч. 1 ст. 367 КК

Джерело: Офіційний портал ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70358

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19842

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47565

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді