Які права осіб з інвалідністю в умовах війни
Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) підготувало законопроєкт, який змінює методологію встановлення інвалідності та пропонує замість неї оцінку втрати функціональності. Найближчим часом МОЗ на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я представить національний класифікатор.
Уряд прийняв план реформування медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), і з 2025 року запровадить інші підходи до проведення експертизи та встановлення інвалідності.
Глобальна реформа буде пов’язана з тим, щоб людина з травмою потрапила на реабілітацію. У подальшому завдяки електронним інструментам, зокрема електронній МСЕК, особа з інвалідністю матиме змогу повернути функціональність, яку вона втратила через травму або хворобу.
- Як працівнику з інвалідністю реалізувати право на неповний робочий час
- Чи правомірно залучати осіб з інвалідністю до роботи в нічний і надурочний час
- Як установити факт невідповідності виконуваній роботі за станом здоров’я особи з інвалідністю
- Чи можна відправити працівника в простій під час лікарняного
Особа з інвалідністю — це особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності. Унаслідок цього держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Стаття 2 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII
Джерело: Держпраці