Як діяти у разі хімічної небезпеки
Україна ратифікує Конвенцію про безпеку в застосуванні хімічних речовин на виробництві № 170. Відповідний законопроєкт, що подавав до Верховної Ради Президент України, уже схвалила низка комітетів.
Конвенцію Україна підписала ще у 1990 році, але з того часу не було юридичних дій щодо її ратифікації. Тепер такий крок сприятиме побудові нової системи хімічної безпеки в країні.
Порядок дій у разі хімічної небезпеки
Із 2015 року цю сферу в Україні регулювали лише окремі застарілі технічні регламенти. Проте в поточному скликанні Рада прийняла важливе рамкове законодавство — Закон «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією» від 01.12.2022 № 2804-IX.
На території України розташовані понад 1000 об’єктів, які використовують близько 5 тис. тонн хлору та 213 тис. тонн аміаку.
Після того як Україна ратифікує Конвенцію, вона зможе привести свої стандарти хімічної безпеки у відповідність до найкращих міжнародних практик, а саме:
- встановити міжнародну класифікацію хімічних речовин і врегулювати правила поводження з ними;
- створити систему надійного управління хімічними речовинами на робочих місцях на всіх етапах — від виробництва до обробки, зберігання, транспортування, утилізації тощо.
- визначити сферу відповідальності роботодавців;
- закріпити обов’язки та права працівників;
- посилити контроль на небезпечних виробництвах, як з боку роботодавців, так і з боку держави;
- визначити відповідальність держав, які здійснюють експорт хімічних речовин в Україну.
Джерело: Урядовий портал