Конвенція з хімбезпеки: Рада працює над ратифікацією

Відповідний законопроєкт подав президент

image47

Як діяти у разі хімічної небезпеки

Україна ратифікує Конвенцію про безпеку в застосуванні хімічних речовин на виробництві № 170. Відповідний законопроєкт, що подавав до Верховної Ради Президент України, уже схвалила низка комітетів.

Конвенцію Україна підписала ще у 1990 році, але з того часу не було юридичних дій щодо її ратифікації. Тепер такий крок сприятиме побудові нової системи хімічної безпеки в країні.

arrow-g10206e1f0_640.pngПорядок дій у разі хімічної небезпеки

Із 2015 року цю сферу в Україні регулювали лише окремі застарілі технічні регламенти. Проте в поточному скликанні Рада прийняла важливе рамкове законодавство — Закон «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією» від 01.12.2022 № 2804-IX.

На території України розташовані понад 1000 об’єктів, які використовують близько 5 тис. тонн хлору та 213 тис. тонн аміаку.

Після того як Україна ратифікує Конвенцію, вона зможе привести свої стандарти хімічної безпеки у відповідність до найкращих міжнародних практик, а саме:

  • встановити міжнародну класифікацію хімічних речовин і врегулювати правила поводження з ними;
  • створити систему надійного управління хімічними речовинами на робочих місцях на всіх етапах —  від виробництва до обробки, зберігання, транспортування, утилізації тощо.
  • визначити сферу відповідальності роботодавців;
  • закріпити обов’язки та права працівників;
  • посилити контроль на небезпечних виробництвах, як з боку роботодавців, так і з боку держави;
  • визначити відповідальність держав, які здійснюють експорт хімічних речовин в Україну.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21283

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14320

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді