Критична інфраструктура: уряд створює реєстр

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Інформацію надаватимуть секторальні органи

image94

Як провести ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки

Кабмін 28 квітня ухвалив постанову № 415 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, включення об’єктів до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, доступу та надання інформації з нього».

Критична інфраструктура: уряд створює реєстр Скачайте план локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Документ визначає процедури формування і ведення Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, включення об’єктів критичної інфраструктури (ОКІ) до Реєстру, внесення до нього інформації про такі об’єкти, регламентує умови доступу та надання інформації з Реєстру.

Реєстр дає змогу:

  • узгодити дії суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури;
  • запровадити обмін інформацією між суб’єктами захисту;
  • створити єдину базу даних щодо загроз і вразливостей;
  • здійснити оцінку стану захищеності ОКІ;
  • забезпечити паспортизацію та захист об’єктів.

Держателем та адміністратором Реєстру є уповноважений орган у сфері захисту критичної інфраструктури України. Він здійснює облік, узагальнення, систематизацію, аналіз та надання інформації з Реєстру, а також відповідає за внесення (та виключення) інформації про ОКІ до Реєстру.

Під час дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури України є Держспецзв’язку.

Відповідальними за надання інформації до Реєстру є секторальні органи у сфері захисту критичної інфраструктури. Вони ідентифікують ОКІ, разом із оператором критичної інфраструктури здійснюють категоризацію ОКІ відповідно до вимог, викладених у постанові КМУ «Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури» від 09.10.2020 № 1109, за результатами чого складають секторальні переліки ОКІ та подають інформацію в Держспецзв’язку для її внесення в Реєстр.

Джерело: Держспецзв’язку

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Тривалість робочого часу

Тривалість робочого часу - це гарантія того, що працівник не буде вимушений працювати надмірно, що може призвести до перевтоми, зниження працездатності та погіршення стану здоров'я. Яка максимальна тривалість робочого часу? Чи змінилась тривалість робочого часу під час воєнного стану? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
51531

Інструкції з пожежної безпеки

У статті наведено інструкції з пожежної безпеки, розроблені відповідно до правил та інших нормативних актів із пожежної безпеки. Ознайомтеся з ними та скачайте за необхідності.
90958

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
114096

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
28132

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді