Критична інфраструктура: уряд створює реєстр

Інформацію надаватимуть секторальні органи

image89

Як провести ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки

Кабмін 28 квітня ухвалив постанову № 415 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, включення об’єктів до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, доступу та надання інформації з нього».

Критична інфраструктура: уряд створює реєстр Скачайте план локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Документ визначає процедури формування і ведення Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, включення об’єктів критичної інфраструктури (ОКІ) до Реєстру, внесення до нього інформації про такі об’єкти, регламентує умови доступу та надання інформації з Реєстру.

Реєстр дає змогу:

  • узгодити дії суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури;
  • запровадити обмін інформацією між суб’єктами захисту;
  • створити єдину базу даних щодо загроз і вразливостей;
  • здійснити оцінку стану захищеності ОКІ;
  • забезпечити паспортизацію та захист об’єктів.

Держателем та адміністратором Реєстру є уповноважений орган у сфері захисту критичної інфраструктури України. Він здійснює облік, узагальнення, систематизацію, аналіз та надання інформації з Реєстру, а також відповідає за внесення (та виключення) інформації про ОКІ до Реєстру.

Під час дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури України є Держспецзв’язку.

Відповідальними за надання інформації до Реєстру є секторальні органи у сфері захисту критичної інфраструктури. Вони ідентифікують ОКІ, разом із оператором критичної інфраструктури здійснюють категоризацію ОКІ відповідно до вимог, викладених у постанові КМУ «Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури» від 09.10.2020 № 1109, за результатами чого складають секторальні переліки ОКІ та подають інформацію в Держспецзв’язку для її внесення в Реєстр.

Джерело: Держспецзв’язку

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174481

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113518

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21107

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44579

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді