Як допомогти працівнику при контузії

Автор
експерт із питань домедичної допомоги, директор ліцею № 208 м. Києва, вчитель медико-санітарної підготовки

Унаслідок ворожих атак працівники підприємств можуть травмуватися, зокрема отримати контузію. «Контузія» — це «забій, достатньо серйозне ушкодження головного мозку». Її спричиняє вибухова хвиля. 

Як розпізнати контузію

Контузія не проходить легко й має тривалі наслідки. Насамперед страждають ті ділянки мозку, які відповідають за виконання багатьох надважливих фізіологічних функцій людини:

  • активність і сон;
  • нормальна робота внутрішніх органів та гормонів;
  • керування емоціями та ін.

Як допомогти працівнику при контузії Дізнайтеся, до яких ще наслідків призводить контузія і як їх мінімізувати

Якщо потерпілий скаржиться на сильний головний біль, проблеми зі слухом та/або зором, його нудить потрібно терміново звернутися по медичну допомогу. До приїзду медиків почніть надавати домедичну допомогу. Однак перед цим переконайтеся у власній безпеці.

 

Якщо потерпілий знепритомнів, забезпечте прохідність дихальних шляхів. Для цього потрібно відвести нижню щелепу. При цьому важливо обмежити рухи в шийному відділі хребта.

Якщо потерпілий не дихає, потрібно негайно розпочати базові реанімаційні заходи до приїзду медиків.

Після того як усі життєво важливі показники проконт­ролювали та стабілізували, розпочинається етап терапії. На цьому етапі важливо ознайомити потерпілого працівника із загальними рекомендаціями, які можуть значно полегшити симптоми або ж закріпити результати проведеної терапії.

Якщо виконувати всі рекомендації і правильно лікуватися, наслідки контузії згодом можна подолати та поліпшити якість життя.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21283

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14320

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді