Як допомогти працівнику при контузії

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Автор
експерт із питань домедичної допомоги, директор ліцею № 208 м. Києва, вчитель медико-санітарної підготовки, Київ

Унаслідок ворожих атак працівники підприємств можуть травмуватися, зокрема отримати контузію. «Контузія» — це «забій, достатньо серйозне ушкодження головного мозку». Її спричиняє вибухова хвиля. 

Як розпізнати контузію

Контузія не проходить легко й має тривалі наслідки. Насамперед страждають ті ділянки мозку, які відповідають за виконання багатьох надважливих фізіологічних функцій людини:

  • активність і сон;
  • нормальна робота внутрішніх органів та гормонів;
  • керування емоціями та ін.

Як допомогти працівнику при контузії Дізнайтеся, до яких ще наслідків призводить контузія і як їх мінімізувати

Якщо потерпілий скаржиться на сильний головний біль, проблеми зі слухом та/або зором, його нудить потрібно терміново звернутися по медичну допомогу. До приїзду медиків почніть надавати домедичну допомогу. Однак перед цим переконайтеся у власній безпеці.

 

Якщо потерпілий знепритомнів, забезпечте прохідність дихальних шляхів. Для цього потрібно відвести нижню щелепу. При цьому важливо обмежити рухи в шийному відділі хребта.

Якщо потерпілий не дихає, потрібно негайно розпочати базові реанімаційні заходи до приїзду медиків.

Після того як усі життєво важливі показники проконт­ролювали та стабілізували, розпочинається етап терапії. На цьому етапі важливо ознайомити потерпілого працівника із загальними рекомендаціями, які можуть значно полегшити симптоми або ж закріпити результати проведеної терапії.

Якщо виконувати всі рекомендації і правильно лікуватися, наслідки контузії згодом можна подолати та поліпшити якість життя.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
946

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді