Унаслідок ворожих атак працівники підприємств можуть травмуватися, зокрема отримати контузію. «Контузія» — це «забій, достатньо серйозне ушкодження головного мозку». Її спричиняє вибухова хвиля.
Як розпізнати контузію
Контузія не проходить легко й має тривалі наслідки. Насамперед страждають ті ділянки мозку, які відповідають за виконання багатьох надважливих фізіологічних функцій людини:
- активність і сон;
- нормальна робота внутрішніх органів та гормонів;
- керування емоціями та ін.
Дізнайтеся, до яких ще наслідків призводить контузія і як їх мінімізувати
Якщо потерпілий скаржиться на сильний головний біль, проблеми зі слухом та/або зором, його нудить потрібно терміново звернутися по медичну допомогу. До приїзду медиків почніть надавати домедичну допомогу. Однак перед цим переконайтеся у власній безпеці.
Якщо потерпілий знепритомнів, забезпечте прохідність дихальних шляхів. Для цього потрібно відвести нижню щелепу. При цьому важливо обмежити рухи в шийному відділі хребта.
Якщо потерпілий не дихає, потрібно негайно розпочати базові реанімаційні заходи до приїзду медиків.
Після того як усі життєво важливі показники проконтролювали та стабілізували, розпочинається етап терапії. На цьому етапі важливо ознайомити потерпілого працівника із загальними рекомендаціями, які можуть значно полегшити симптоми або ж закріпити результати проведеної терапії.
Якщо виконувати всі рекомендації і правильно лікуватися, наслідки контузії згодом можна подолати та поліпшити якість життя.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
Які журнали з охорони праці повинні бути на підприємстві? Як правильно вести журнали з охорони праці? Де взяти бланки журналів з охорони праці та зразки журналів з охорони праці? Аби вам не довелося довго шукати відповіді на ці та інші запитання, ми зібрали всі журнали, розміщені на нашому порталі, в одній статті