Обмін старих ламп на нові LED-ламп: скільки залишилося та коли завершиться програма?

Уряд повідомив, що змінилося у процедурі

image81

Інфостенд. Як споживати електроенергію ощадливо

Кабінет Міністрів закликав громадян, які ще не скористались програмою обміну старих ламп розжарювання на нові світлодіодні, долучитись до обміну. У Мінекономіки зазначили, що це підтримає енергосистему, адже завдяки заміні лампочок споживання електроенергії можно скоротити у 8 разів.

Наразі в уряді відзначили зменшення темпів обміну. Громадяни України вже обміняли приблизно 14 мільйонів ламп, проте для обміну ще доступні 11 мільйонів.

Обмін старих ламп на нові LED-ламп: скільки залишилося та коли завершиться програма? Скачайте інструкцію з охорони праці для електрика

Для того, щоб це зробити, потрібно мати:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код (РНОКПП);
  • лампи.

Лампи старого зразка обмінюються на таку ж кількість нових (не більше п'яти штук). При цьому неважливо, який цоколь має лампа.

Водночас в уряді попередили про зміни. Так, кількість поштових відділень, де можна обміняти старі лампи розжарювання на економні, скорочують. В найбільш віддалених селах програма триватиме до кінця квітня. А, починаючи з травня, обмін буде доступним у 23 відділеннях в містах-мільйонниках та обласних центрах. Загалома же програма діятиме до кінця травня. Тож перед тим, як замовити лампи, слід перевірити наявність відділення Укрпошти у переліку доступних відділень в застосунку «Дія».

Обмін старих ламп на нові LED-ламп: скільки залишилося та коли завершиться програма? Більше про електробезпеку

Зазначимо, програма обміну лампочок реалізується за підтримки ЄС у всіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. 

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108362

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді