Цивільно-правовий договір на виробництві: що варто знати
Особи, які працюють на умовах цивільно-правового договору (ЦПД), підлягають соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
При цьому допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, виплачують застрахованим особам із шостого дня непрацездатності.
Більше про соціальне страхування від нещасних випадків
Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачує роботодавець за основним місцем роботи застрахованої особи та за місцем роботи за сумісництвом у формі матеріального забезпечення, що повністю або частково компенсує втрату зарплати (доходу). Підстава — Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затвердженого постановою КМУ від 26.06.2015 № 440 (далі — Порядок).
Водночас норми Порядку не передбачають оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності застрахованій особі, яка працює на умовах ЦПД.
Джерело: лист Мінсоцполітики 15.02.2023 р. № 494/0/290-23/54
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці