Без 8 березня, але з днем народження Лесі Українки — у Раді хочуть змінити календар свят

В парламенті зареєстрували відповідний законопроєкт

Без 8 березня, але з днем народження Лесі Українки — у Раді хочуть змінити календар свят

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9009 про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят. Зокрема, документ пропонує скасувати вихідні 8 березня та 1 травня. 

Тривалість робочого часу в період дії воєнного стану

Так, Міжнародний жіночий день автори вважають «встановленим окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок». Натомість у документі пропонують присвятити боротьбі за права жінок 25 лютого — день народження Лесі Українки. Також автори хочуть офіційно закріпити у законодавстві день матері. 

Перше травня автори також пов'язали з тоталітарними ідеологіями СРСР та нацистської Німеччини. До слова, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) законопроєкт також пропонує усунути, залишивши у переліку пам'ятних дат 8 травня — День пам'яті та примирення. 

Також документ передбачає запровадження державного свята 9 березня — на день народження Тараса Шевченка.

У пояснювальній записці зазначено, що мета цих заходів — встановлення українських свят та усунення спадщини колоніального минулого в культурному житті та побуті. Наразі проєкт закону опрацьовують у комітеті. 

Тим часом ми нагадаємо, що під час воєнного стану не застосовуються норми трудового законодавства щодо вихідних та святкових днів

Джерело: Верховна Рада України

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108362

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді