Компенсація роботодацям: у новому році підготували оновлення

Уряд запроваджує нові програми компенсацій роботодавцям за працевлаштування деяких категорій населення, що дозволить активізувати ситуацію на ринку праці

image98

Інфостенд. Компенсації витрат роботодавцю на оплату праці ВПО

Із 2023 року Кабмін пропонує нові механізми, передбачені, зокрема, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» від 21.09.2022 № 2622-IX.

Законодавчі зміни запроваджують нові активні програми зайнятості, які передбачають компенсацію роботодавцям за працевлаштування деяких категорій людей, у яких можуть виникнути труднощі під час пошуку роботи:

  • молодь;
  • учасники бойових дій, які шукатимуть роботу після закінчення війни;
  • одинокі батьки;
  • люди з інвалідністю;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • люди передпенсійного віку.

Із весни 2023 року роботодавець упродовж півроку отримуватиме компенсацію, якщо бере на роботу:

  • молодь віком до 25 років, яка, переважно, не має страхового стажу, — половину мінімальної заробітної плати;
  • людину з інвалідністю чи військовослужбовця, або людину, якій залишилось 5 років до пенсії, — половину витрат на оплату її праці, але не більше ніж мінімальна зарплата.

Продовжить також діяти програма, за якою роботодавці отримують компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Джерело: Мінекономіки

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
102

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22585

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234182

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді