З січня 2023 потрібно буде використовувати нову форму звіту
Шкідливі умови праці на підприємстві: як діяти роботодавцю
Державна служба статистики України (Держстат) опублікувала зміни у поданні форм державних статистичних спостережень до органів державної статистики на 2023 рік.
У 2023 році, відповідно до змін, підприємства не подаватимуть Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ, затвердженою наказом Держстату від 25.06.2021 № 170
Наказом від 12.05.2022 № 87 (далі — Наказ № 87) Держстат затвердив форму № 1-ПВ (місячна) «Звіт з праці». Складати її потрібно буде починаючи зі звіту за січень 2023 року. Відповідно, за формою № 1-ПВ (місячна) «Звіт з праці», затвердженою наказом Держстату від 25.06.2021 № 135 (далі — Наказ № 135) востаннє підприємства звітують у січні 2023 року за грудень 2022 року.
Така сама ситуація і з квартальним звітом за формою № 1-ПВ «Звіт з праці». За IV квартал 2022 року підприємства звітують за формою, затвердженою Наказом № 135, а вже з І кварталу 2023 року — за формою, затвердженою Наказом № 87.
Джерело: Держстат
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці
Медогляди водіїв транспортних засобів
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті