Якщо працівник відсутній на роботі через бойові дії у населеному пункті

Порядок оформлення відсутності працівників на роботі, умови збереження/незбереження заробітку за дні (години) відсутності під час масових заворушень, в умовах проведення антитерористичної операції тощо залежать від причин, через які підприємство, установа, організація не може функціонувати у звичайному режимі.

Порядок оформлення відсутності працівників на роботі, умови збереження/незбереження заробітку за дні (години) відсутності під час масових заворушень, в умовах проведення антитерористичної операції тощо залежать від причин, через які підприємство, установа, організація не може функціонувати у звичайному режимі.

Усі причини, що заважають нормальній роботі підприємства під час надзвичайної ситуації, можна поділити на дві умовні групи:

  • роботодавець не може забезпечити нормальну роботу підприємства через надзвичайну ситуацію (неможливо забезпечити виробництво сировиною, комплектуючими, напівфабрикатами тощо, налагодити безперебійне електропостачання, здійснити відвантаження готової продукції тощо), але працівники прибувають на підприємство відповідно до встановлених режимів і графіків роботи;
  • роботодавець може і готовий забезпечити нормальну роботу підприємства, але працівники (усі чи частково) відсутні на роботі через надзвичайну ситуацію (не працює громадський транспорт, по дорозі на підприємство працівникам чинить перепони «кримінальний елемент», у населених пунктах йдуть бойові дії тощо).

Якщо нормальна діяльність підприємства неможлива за умов, віднесених до першої умовної групи, то на підприємстві наявні ознаки простою.

У цьому разі підприємство зупиняє роботу внаслідок відсутності організаційних, технічних та інших умов, викликаних невідворотною силою. Рішення про оголошення простою приймає роботодавець і оформлює його наказом.

Якщо ж нормальна діяльність підприємства неможлива за умов, віднесених до другої умовної групи, то у табелі використання робочого часу за усі робочі дні (зміни) за встановленими для працівників графіками роботи роботодавець має проставити літерний код «НЗ» (неявка з нез’ясованих причин).

Після припинення дії надзвичайної ситуації та виходу працівників на роботу роботодавець повинен з’ясувати причини відсутності кожного працівника, запропонувавши надати письмові пояснення причин відсутності на роботі у конкретний період. Оплата такої відсутності законодавством не передбачена.

Читайте повну версію статті у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 07/2014.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38139

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
127

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15350

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді