Держгірпромнагляд України підбив підсумки діяльності у першому півріччі 2014 року

25 липня на засіданні колегії Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України підбито підсумки роботи за перше півріччя поточного року та окреслено завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки та охорони праці. Провів колегію Голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва.

25 липня на засіданні колегії Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України підбито підсумки роботи за перше півріччя поточного року та окреслено завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки та охорони праці. Провів колегію Голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва.

У засіданні взяли участь начальники управлінь центрального апарату, територіальних управлінь, експертно-технічних центрів Держгірпромнагляду, представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Федерації профспілок України та Незалежних профспілок вугільної промисловості, ДП «Макіїввугілля».

На колегії зазначили про те, що наша країна нині переживає надто складний період. Деякі підприємства тимчасово зупиняють свою роботу або зменшують темпи виробництва. Однак, найближчим часом розпочнеться розбудова нового суспільства європейського зразка, в якому міжнародні стандарти будуть запроваджені і в системі Держгірпромнагляду.

Окрім того, під час засідання колегії присутні наголосили на необхідності проведення оптимізації законодавчої бази, більш широкої інформаційної та профілактичної роботи, у тому числі семінарів, конференцій, нарад, з вирішення проблемних питань у сфері охорони праці на регіональному рівні за участю місцевих органів виконавчої влади, соціальних партнерів і Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Акцентували й на тому, що Держгірпромнагляд докладає чимало зусиль для актуалізації нормативно-правової бази та її гармонізації до європейського законодавства.

На колегії поінформовано, що у I півріччі спостерігається позитивна тенденція до зменшення рівня травматизму, як загального — на 14 %, так і зі смертельним наслідком — на 3%. Це пов’язано, у тому числі, із зменшенням обсягів промислового виробництва.

Найбільш травмонебезпечною залишається вугільна галузь. За звітний період смертельний травматизм зріс на 27 %, або на 18 випадків.

Стосовно наглядової діяльності Служби зазначалося, що кількість перевірок суб’єктів господарювання та їх виробничих об’єктів зменшилась майже на 24%. Відповідно зменшилась і кількість виявлених порушень. Тому виникає необхідність проведення активної пропаганди безпеки виробництва та поступового впровадження системи оцінки виробничих ризиків на підприємствах.

На колегії визначено пріоритетні напрями роботи на друге півріччя, а саме: посилення роботи з управління ризиками, інформаційно-роз’яснювальної діяльності, контролю за якістю проведення навчання з охорони праці, а також перегляд існуючих й опрацювання нових НПАОП та актів Уряду, які стосуються наглядової та експертної діяльності.

Для керівників територіальних управлінь першочерговим завданням,   в умовах обмеження обсягів державного нагляду, є постійна організація всіх можливих превентивних заходів із запобігання аваріям та випадкам травмування на виробництві.

Також під час колегії розглянуто й інші питання: про стан здійснення державного ринкового нагляду в системі Держгірпромнагляду за підсумками роботи у I півріччі 2014 року; про стан промислової безпеки та охорони праці на вугільних шахтах ДП «Макіїввугілля»; звіт Криворізького гірничопромислового територіального управління Держгірпромнагляду про створення спеціалізованої геоінформаційної системи безперервного дистанційного моніторингу стану масивів порід у межах відводів діючих та закритих гірничодобувних підприємств Кривбасу («ГІС-Кривбас») та інші питання.

Інформджерело — Держгірпромнагляд України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
33

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
14227

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22149

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57247

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
170

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді