Шпаргалка: Як діяти роботодавцю, якщо МСЕК встановила працівнику інвалідність
Верховна Рада України на пленарному засіданні 18 жовтня прийняла в цілому Закон про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та деяких інших законів України, щодо захисту прав фізичних осіб під час воєнного стану та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю, №7433.
Згідно з пояснювальною запискою, документ має на меті, зокрема, покращити контроль за дотриманням квоти на працевлаштування людей з інвалідністю.
Для цього планують організувати ефективний обмін інформацією із Державного реєстру з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. Водночас це буде супроводжуватися відмовою від паперових звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Натомість відбуватиметься цифровізація процесу.
Більше про охорону праці осіб з інвалідністю
Так, для обрахунку квоти на працевлаштування та розрахунку адміністративно-господарських санкцій Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю отримуватиме інформацією з Держреєстру. Дані з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування також використовуватимуть, щоб виявити інші порушення законодавства (наприклад, використання праці неоформлених працівників).
Інформація про трудову діяльність (переведення на іншу постійну посаду, звільнення, поновлення на роботі тощо) у разі її відсутності в реєстрі застрахованих осіб подаватиметься страхувальником через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладанням електронного підпису.
Передбачені зміни почнуть діяти лише після того, коли закон набуде чинності (або пізніше, у встановлений законом термін).
Джерело: Верховна Рада України
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці