Рада вирішила скасувати звіти про працевлаштування осіб з інвалідністю

Такі зміни передбачені новим законом

image11

Шпаргалка: Як діяти роботодавцю, якщо МСЕК встановила працівнику інвалідність

Верховна Рада України на пленарному засіданні 18 жовтня прийняла в цілому Закон про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та деяких інших законів України, щодо захисту прав фізичних осіб під час воєнного стану та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю, №7433. 

Згідно з пояснювальною запискою, документ має на меті, зокрема, покращити контроль за дотриманням квоти на працевлаштування людей з інвалідністю.

Для цього планують організувати ефективний обмін інформацією із Державного реєстру з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. Водночас це буде супроводжуватися відмовою від паперових звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Натомість відбуватиметься цифровізація процесу.

exclamation-mark.pngБільше про охорону праці осіб з інвалідністю

Так, для обрахунку квоти на працевлаштування та розрахунку адміністративно-господарських санкцій Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю отримуватиме інформацією з Держреєстру. Дані з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування також використовуватимуть, щоб виявити інші порушення законодавства (наприклад, використання праці неоформлених працівників).

Інформація про трудову діяльність (переведення на іншу постійну посаду, звільнення, поновлення на роботі тощо) у разі її відсутності в реєстрі застрахованих осіб подаватиметься страхувальником через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладанням електронного підпису.

Передбачені зміни почнуть діяти лише після того, коли закон набуде чинності (або пізніше, у встановлений законом термін).

Джерело: Верховна Рада України

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108362

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді