Рада вирішила скасувати звіти про працевлаштування осіб з інвалідністю

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Такі зміни передбачені новим законом

image76

Шпаргалка: Як діяти роботодавцю, якщо МСЕК встановила працівнику інвалідність

Верховна Рада України на пленарному засіданні 18 жовтня прийняла в цілому Закон про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та деяких інших законів України, щодо захисту прав фізичних осіб під час воєнного стану та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю, №7433. 

Згідно з пояснювальною запискою, документ має на меті, зокрема, покращити контроль за дотриманням квоти на працевлаштування людей з інвалідністю.

Для цього планують організувати ефективний обмін інформацією із Державного реєстру з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. Водночас це буде супроводжуватися відмовою від паперових звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Натомість відбуватиметься цифровізація процесу.

exclamation-mark.pngБільше про охорону праці осіб з інвалідністю

Так, для обрахунку квоти на працевлаштування та розрахунку адміністративно-господарських санкцій Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю отримуватиме інформацією з Держреєстру. Дані з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування також використовуватимуть, щоб виявити інші порушення законодавства (наприклад, використання праці неоформлених працівників).

Інформація про трудову діяльність (переведення на іншу постійну посаду, звільнення, поновлення на роботі тощо) у разі її відсутності в реєстрі застрахованих осіб подаватиметься страхувальником через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладанням електронного підпису.

Передбачені зміни почнуть діяти лише після того, коли закон набуде чинності (або пізніше, у встановлений законом термін).

Джерело: Верховна Рада України

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78428

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
148067

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
62902

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112970

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді