Затверджено нові зміни щодо проведення заходів державного нагляду

Вступив у дію Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження втручання у діяльність суб’єктів господарювання.

Вступив у дію Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження втручання у діяльність суб’єктів господарювання.

Змінами визначені та прописані, зокрема:

  • порушення порядку здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності;
  • повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку підприємництва;
  • наслідки невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку підприємництва.

Окрім цього, в законі зазначено, що здійснення заходів державного нагляду (контролю) різними органами державного нагляду з одного й того самого питання заборонено.

Здійснення органом державного нагляду (контролю) щодо одного суб’єкта господарювання планових заходів державного нагляду протягом одного планового періоду заборонено, якщо в цьому плановому періоді такий суб’єкт господарювання включений до плану здійснення заходів державного нагляду іншого органу держнагляду.

Таким чином, внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів різних органів державного нагляду є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу контролю.

Важливо, що під час проведення заходів державного нагляду не допускається вилучення у суб’єктів господарювання оригіналів їхніх фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп’ютерів, їх частин, крім випадків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством.

Нагадуємо, що протягом одного року проведення більш як одного планового заходу державного нагляду щодо одного суб’єкта господарювання не допускається.

План здійснення заходів державного нагляду на наступний плановий період повинен містити конкретні календарні дати початку кожного планового заходу державного нагляду та строки їх здійснення. План на відповідний плановий період оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу державного нагляду не пізніше ніж за 10 днів до початку цього періоду.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21321

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14364

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
645

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді