Мінсоцполітики повідомило, що власник або уповноважений орган не зобов’язаний звільняти працівника за прогул.
Мінсоцполітики у листі від 10.06.2014 № 214/13/116-14 повідомило, що власник або уповноважений орган не зобов’язаний звільняти працівника за прогул. Кодексом законів про працю йому надано таке право, а не обов’язок.
Причому звільнення можливе лише коли працівник був відсутній на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважної причини. Оцінка причини як поважної здійснюється судом під час розгляду спору про звільнення. При цьому поважними слід визнати такі причини, які виключають провину працівника.
Прогул має бути зафіксовано в акті, який буде підставою для занесення відповідної відмітки до табелю обліку використання робочого часу працівників.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець