Звільнення за прогул — право, а не обов’язок

Мінсоцполітики повідомило, що власник або уповноважений орган не зобов’язаний звільняти працівника за прогул.

Мінсоцполітики у листі від 10.06.2014 № 214/13/116-14 повідомило, що власник або уповноважений орган не зобов’язаний звільняти працівника за прогул. Кодексом законів про працю йому надано таке право, а не обов’язок.

Причому звільнення можливе лише коли працівник був відсутній на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважної причини. Оцінка причини як поважної здійснюється судом під час розгляду спору про звільнення. При цьому поважними слід визнати такі причини, які виключають провину працівника.

Прогул має бути зафіксовано в акті, який буде підставою для занесення відповідної відмітки до табелю обліку використання робочого часу працівників.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96938

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
342

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді