Федерація профспілок України вимагає повернути повний обсяг повноважень державним інспекторам праці та з охорони праці

Федерація профспілок України вимагає повернути повний обсяг повноважень державним інспекторам праці та з охорони праці, ліквідувати дискримінацію в оплаті праці працівників бюджетної сфери та державних службовців, створити умови для зростання сучасної легальної зайнятості та скорочення безробіття.

Федерація профспілок України вимагає повернути повний обсяг повноважень державним інспекторам праці та з охорони праці, ліквідувати дискримінацію в оплаті праці працівників бюджетної сфери та державних службовців, створити умови для зростання сучасної легальної зайнятості та скорочення безробіття.

Президія Федерації профспілок України на своєму офіційному сайті звернулася до Президента України з вимогою налагодження соціального діалогу, що дозволить уникнути соціального вибуху у суспільстві. Зокрема, профспілки наголошують на необхідності:

– неприпустимості обмеження конституційних прав, скорочення рівня життя населення при прийнятті Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та забезпечити максимально можливе зростання соціальних стандартів та гарантій при формуванні бюджетної політики на 2016–2017 роки;

– запровадження індексації мінімальної заробітної плати, щоб після сплати податків не допустити зниження її реального розміру нижче фактичного прожиткового мінімуму;

– усунення дискримінації в оплаті праці працівників бюджетної сфери та державних службовців, в першу чергу спеціалістів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, визначення етапності та чітких термінів встановлення розміру тарифної ставки працівника І розряду ЄТС на законодавчо гарантованому рівні, а також оплати праці відповідно до Закону України «Про державну службу» від 17.11.2011 № 4050-VІ;

– забезпечення реалізації принципу соціальної справедливості при проведенні податкової реформи, неприпустимості зниження соціальних гарантій в системі загальнообов’язкового соціального страхування при перегляді розміру єдиного соціального внеску.

Також профспілки вважають, що для забезпечення ефективного державного нагляду (контролю) в сфері праці необхідно повернути повний обсяг повноважень державним інспекторам праці та з охорони праці відповідно до вимог Конвенцій МОП № 81 про інспекцію праці у промисловості й торгівлі та № 129 про інспекцію праці в сільському господарстві.

Ці та інші пропозиції планується обговорити під час зустрічі Президента України з представниками всеукраїнських профспілок та профоб’єднань.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108356

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді