Розраховано норми тривалості робочого часу на 2015 рік

Мінсоцполітики України в листі «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік» від 09.09.2014 № 10196/0/14-14/13 звертає увагу роботодавців на вимоги законодавства, які необхідно враховувати при розрахунку балансу робочого часу, на правила перенесення вихідного дня, якщо він збігається із святковим або неробочим тощо.

На початку вересня редакція журналу «Кадровик-01» підготувала для своїх читачів, користувачів порталу Гаряча Лінія Кадровика (див. новини від 05.09.2014) та системи «Експертус Кадри» розрахунок норм тривалості робочого часу на 2015 рік. Наразі маємо лист Міністерства соціальної політики України, який ще раз підтвердив, що рівень професіоналізму наших експертів, які не припустилися жодної неточності, — найвищий.

Мінсоцполітики України в листі «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік» від 09.09.2014 № 10196/0/14-14/13 звертає увагу роботодавців на вимоги законодавства, які необхідно враховувати при розрахунку балансу робочого часу, на правила перенесення вихідного дня, якщо він збігається із святковим або неробочим тощо.

В листі наведено приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2015 рік, розрахованої за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.

Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень установлений в організації (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні, тому норма тривалості робочого часу на рік визначається організаціями самостійно з дотриманням вимог статей 50-53, 67 і 73 Кодексу законів про працю України.

Інформджерело — портал «Гаряча лінія кадровика»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21320

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14364

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
645

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді