Мінсоцполітики України в листі «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік» від 09.09.2014 № 10196/0/14-14/13 звертає увагу роботодавців на вимоги законодавства, які необхідно враховувати при розрахунку балансу робочого часу, на правила перенесення вихідного дня, якщо він збігається із святковим або неробочим тощо.
На початку вересня редакція журналу «Кадровик-01» підготувала для своїх читачів, користувачів порталу Гаряча Лінія Кадровика (див. новини від 05.09.2014) та системи «Експертус Кадри» розрахунок норм тривалості робочого часу на 2015 рік. Наразі маємо лист Міністерства соціальної політики України, який ще раз підтвердив, що рівень професіоналізму наших експертів, які не припустилися жодної неточності, — найвищий.
Мінсоцполітики України в листі «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік» від 09.09.2014 № 10196/0/14-14/13 звертає увагу роботодавців на вимоги законодавства, які необхідно враховувати при розрахунку балансу робочого часу, на правила перенесення вихідного дня, якщо він збігається із святковим або неробочим тощо.
В листі наведено приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2015 рік, розрахованої за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.
Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень установлений в організації (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні, тому норма тривалості робочого часу на рік визначається організаціями самостійно з дотриманням вимог статей 50-53, 67 і 73 Кодексу законів про працю України.
Інформджерело — портал «Гаряча лінія кадровика»
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
Які журнали з охорони праці повинні бути на підприємстві? Як правильно вести журнали з охорони праці? Де взяти бланки журналів з охорони праці та зразки журналів з охорони праці? Аби вам не довелося довго шукати відповіді на ці та інші запитання, ми зібрали всі журнали, розміщені на нашому порталі, в одній статті