Розраховано норми тривалості робочого часу на 2015 рік

Мінсоцполітики України в листі «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік» від 09.09.2014 № 10196/0/14-14/13 звертає увагу роботодавців на вимоги законодавства, які необхідно враховувати при розрахунку балансу робочого часу, на правила перенесення вихідного дня, якщо він збігається із святковим або неробочим тощо.

На початку вересня редакція журналу «Кадровик-01» підготувала для своїх читачів, користувачів порталу Гаряча Лінія Кадровика (див. новини від 05.09.2014) та системи «Експертус Кадри» розрахунок норм тривалості робочого часу на 2015 рік. Наразі маємо лист Міністерства соціальної політики України, який ще раз підтвердив, що рівень професіоналізму наших експертів, які не припустилися жодної неточності, — найвищий.

Мінсоцполітики України в листі «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік» від 09.09.2014 № 10196/0/14-14/13 звертає увагу роботодавців на вимоги законодавства, які необхідно враховувати при розрахунку балансу робочого часу, на правила перенесення вихідного дня, якщо він збігається із святковим або неробочим тощо.

В листі наведено приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2015 рік, розрахованої за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.

Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень установлений в організації (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні, тому норма тривалості робочого часу на рік визначається організаціями самостійно з дотриманням вимог статей 50-53, 67 і 73 Кодексу законів про працю України.

Інформджерело — портал «Гаряча лінія кадровика»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23671

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36705

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10534

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32677

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді