Розраховано норми тривалості робочого часу на 2015 рік

Мінсоцполітики України в листі «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік» від 09.09.2014 № 10196/0/14-14/13 звертає увагу роботодавців на вимоги законодавства, які необхідно враховувати при розрахунку балансу робочого часу, на правила перенесення вихідного дня, якщо він збігається із святковим або неробочим тощо.

На початку вересня редакція журналу «Кадровик-01» підготувала для своїх читачів, користувачів порталу Гаряча Лінія Кадровика (див. новини від 05.09.2014) та системи «Експертус Кадри» розрахунок норм тривалості робочого часу на 2015 рік. Наразі маємо лист Міністерства соціальної політики України, який ще раз підтвердив, що рівень професіоналізму наших експертів, які не припустилися жодної неточності, — найвищий.

Мінсоцполітики України в листі «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік» від 09.09.2014 № 10196/0/14-14/13 звертає увагу роботодавців на вимоги законодавства, які необхідно враховувати при розрахунку балансу робочого часу, на правила перенесення вихідного дня, якщо він збігається із святковим або неробочим тощо.

В листі наведено приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2015 рік, розрахованої за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.

Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень установлений в організації (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні, тому норма тривалості робочого часу на рік визначається організаціями самостійно з дотриманням вимог статей 50-53, 67 і 73 Кодексу законів про працю України.

Інформджерело — портал «Гаряча лінія кадровика»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96939

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
342

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді