Охорона праці та безпека життєдіяльності у дошкільних закладах

МОН України направило листа від 23.09.2014 № 1/9-482 «Щодо організації роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у дошкільних навчальних закладах» керівникам дошкільних навчальних закладів.

МОН України направило листа від 23.09.2014 № 1/9-482 «Щодо організації роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у дошкільних навчальних закладах» керівникам дошкільних навчальних закладів.

У інструктивно-методичних рекомендаціях МОН наголосило, що зменшено кількість документів необхідних для організації цієї роботи, а керівник закладу може сам обирати номенклатуру внутрішньої документації, види її створення та розповсюдження.

Відповідальність за організацію роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності працівників різних категорій і дітей покладено на керівника дошкільного навчального закладу, який повинен забезпечити:

  • планування заходів з охорони праці;
  • складання звітності за встановленими формами;
  • організацію контролю за дотриманням законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
  • проведення профілактичної роботи щодо запобігання травматизму серед учасників освітнього процесу;
  • здійснення оперативного контролю за дотриманням вимог охорони праці усіма співробітниками закладу;
  • проведення інструктажів з охорони праці;
  • організацію навчання працівників дошкільного закладу з питань охорони праці та організація безпеки життєдіяльності дітей;
  • перевірку знань з охорони праці працівників закладу тощо.

Кожний працівник дошкільного навчального закладу повинен володіти основними знаннями і вміннями з безпеки життєдіяльності: знати правила поведінки у небезпечних ситуаціях, вміти надавати першу медичну допомогу, визначати фактори можливого ризику в довкіллі.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21321

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
648

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді