Охорона праці та безпека життєдіяльності у дошкільних закладах

МОН України направило листа від 23.09.2014 № 1/9-482 «Щодо організації роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у дошкільних навчальних закладах» керівникам дошкільних навчальних закладів.

МОН України направило листа від 23.09.2014 № 1/9-482 «Щодо організації роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у дошкільних навчальних закладах» керівникам дошкільних навчальних закладів.

У інструктивно-методичних рекомендаціях МОН наголосило, що зменшено кількість документів необхідних для організації цієї роботи, а керівник закладу може сам обирати номенклатуру внутрішньої документації, види її створення та розповсюдження.

Відповідальність за організацію роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності працівників різних категорій і дітей покладено на керівника дошкільного навчального закладу, який повинен забезпечити:

  • планування заходів з охорони праці;
  • складання звітності за встановленими формами;
  • організацію контролю за дотриманням законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
  • проведення профілактичної роботи щодо запобігання травматизму серед учасників освітнього процесу;
  • здійснення оперативного контролю за дотриманням вимог охорони праці усіма співробітниками закладу;
  • проведення інструктажів з охорони праці;
  • організацію навчання працівників дошкільного закладу з питань охорони праці та організація безпеки життєдіяльності дітей;
  • перевірку знань з охорони праці працівників закладу тощо.

Кожний працівник дошкільного навчального закладу повинен володіти основними знаннями і вміннями з безпеки життєдіяльності: знати правила поведінки у небезпечних ситуаціях, вміти надавати першу медичну допомогу, визначати фактори можливого ризику в довкіллі.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96939

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
342

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді