Наказом Державного агентства України з управління зоною відчуження від 07.10.2014 №109 затверджено План заходів щодо підготовки підприємств та установ, що належать до сфери управління ДАЗВ України, до роботи в умовах пожежонебезпечного осінньо-зимового періоду 2014–2015 років
Наказом Державного агентства України з управління зоною відчуження від 07.10.2014 №109 затверджено План заходів щодо підготовки підприємств та установ, що належать до сфери управління ДАЗВ України, до роботи в умовах пожежонебезпечного осінньо-зимового періоду 2014–2015 років.
Так, з метою запобігання виникненню пожеж та посилення пожежної безпеки на території та об’єктах підприємств та установ, що належать до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження, керівникам підприємств необхідно, зокрема, забезпечити:
- силами фахівців з пожежної безпеки підприємств, пожежно-технічних комісій, комісійні перевірки протипожежного стану підвідомчих об’єктів. Вжити невідкладних заходів щодо усунення виявлених недоліків. Приділити особливу увагу стану протипожежного захисту об’єктів, що забезпечують життєдіяльність персоналу: підприємств паливо-енергетичного комплексу, котелень тощо;
- приведення в справний стан електромереж та електрообладнання, опалювальних установок, технологічного обладнання, систем внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання, установок автоматичної пожежної сигналізації та пожежогасіння;
- організацію та проведення додаткових протипожежних інструктажів особам, відповідальним за пожежну безпеку у структурних підрозділах підприємств. Приділити особливу увагу працівникам, які зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, та персоналу, що обслуговує електроустановки, вентиляційне, технологічне та інше інженерне обладнання.
План містить 18 заходів.
Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
Скачайте зразок наказу про затвердження положення про систему управління охороною праці (наказ про затвердження положення про СУОП) та адаптуйте його до умов вашого підприємства.