Чи можна під час війни встановити 12-годинний робочий день на підприємстві

До війни підприємство працювало безперервно за трьохзмінним графіком роботи. Зараз є потреба працювати в одну зміну, але не вісім, а 12 годин. Чи достатньо наказу роботодавця, щоб встановити 12-годинний робочий день?

Які вимоги до роботи держслужбовців під час воєнного стану

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Такий режим встановити можливо, але необхідно запровадити підсумований облік робочого часу, що обов’язково потрібно погодити із профспілкою.

В окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не можна додержати встановленої для цієї категорії працівників щоденної або щотижневої тривалості робочого часу, допускається запровадити підсумований облік робочого часу. Умова — це потрібно погодити з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації. Тривалість робочого часу за обліковий період не має перевищувати нормального числа робочих годин. Підстава — стаття 61 КЗпП.

В умовах воєнного стану не застосовуються норми частини третьої статті 32 КЗпП та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці (режиму роботи) за два місяці (стаття 3 Закону № 2136).

Роботодавець може запровадити підсумований облік робочого часу та оформити це рішення розпорядчим документом. Але він має отримати згоду первинної профспілкової організації.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
2915

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2172

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13799

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
69983

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це розповімо далі.
91881

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді