Чи можна під час війни встановити 12-годинний робочий день на підприємстві

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

До війни підприємство працювало безперервно за трьохзмінним графіком роботи. Зараз є потреба працювати в одну зміну, але не вісім, а 12 годин. Чи достатньо наказу роботодавця, щоб встановити 12-годинний робочий день?

Які вимоги до роботи держслужбовців під час воєнного стану

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Такий режим встановити можливо, але необхідно запровадити підсумований облік робочого часу, що обов’язково потрібно погодити із профспілкою.

В окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не можна додержати встановленої для цієї категорії працівників щоденної або щотижневої тривалості робочого часу, допускається запровадити підсумований облік робочого часу. Умова — це потрібно погодити з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації. Тривалість робочого часу за обліковий період не має перевищувати нормального числа робочих годин. Підстава — стаття 61 КЗпП.

В умовах воєнного стану не застосовуються норми частини третьої статті 32 КЗпП та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці (режиму роботи) за два місяці (стаття 3 Закону № 2136).

Роботодавець може запровадити підсумований облік робочого часу та оформити це рішення розпорядчим документом. Але він має отримати згоду первинної профспілкової організації.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
953

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64619

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді