Чи можна під час війни встановити 12-годинний робочий день на підприємстві

До війни підприємство працювало безперервно за трьохзмінним графіком роботи. Зараз є потреба працювати в одну зміну, але не вісім, а 12 годин. Чи достатньо наказу роботодавця, щоб встановити 12-годинний робочий день?

Які вимоги до роботи держслужбовців під час воєнного стану

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Такий режим встановити можливо, але необхідно запровадити підсумований облік робочого часу, що обов’язково потрібно погодити із профспілкою.

В окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не можна додержати встановленої для цієї категорії працівників щоденної або щотижневої тривалості робочого часу, допускається запровадити підсумований облік робочого часу. Умова — це потрібно погодити з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації. Тривалість робочого часу за обліковий період не має перевищувати нормального числа робочих годин. Підстава — стаття 61 КЗпП.

В умовах воєнного стану не застосовуються норми частини третьої статті 32 КЗпП та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці (режиму роботи) за два місяці (стаття 3 Закону № 2136).

Роботодавець може запровадити підсумований облік робочого часу та оформити це рішення розпорядчим документом. Але він має отримати згоду первинної профспілкової організації.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8468

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1453

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109773

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73515

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді