Україна приєднається до Конвенції про вплив промислових аварій

Конвенція покликана запобігати промисловим аваріям, які можуть спричинити транскордонні впливи, забезпечити готовність до них і реагування на них.

Україна приєднається до Конвенції про вплив промислових аварій

Техногенна безпека на підприємстві: хто забезпечує, які вимоги

29 травня 2022 року набув чинності Закон України «Про приєднання до Конвенції ЄЕК ООН про транскордонний вплив промислових аварій» від 03.05.2022№ 2232-IX.

Конвенція спрямована на зміцнення політики та управління в галузі промислової безпеки, зниження ризику техногенних катастроф.

Україна стане Стороною Конвенції на 90-й день після того, як здасть документ про приєднання на зберігання Генеральному секретарю ООН.

Ключові положення Конвенції:

  • ідентифікація небезпечних видів діяльності;
  • обмін інформацією із сусідніми країнами;
  • підготовка спільних чи узгоджених планів дій у надзвичайних ситуаціях за межами майданчика;
  • оперативне повідомлення у разі промислової аварії;
  • взаємна допомога для пом’якшення наслідків.

Конвенція застосовується до установок, які містять небезпечні речовини та можуть мати транскордонний вплив. Прикладами підприємств, аварії на яких підпадають під дію конвенції, є підприємства з виробництва добрив, нафтосховища, хімічні підприємства тощо. Документ не застосовується до ядерних установок.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23640

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36702

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10500

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32656

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163567

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді