Президент наклав вето на закон про вихід жінок на пенсію у 55 років

Президент застосував право вето на Закон «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення», який прийняла Верховна Рада України 14 січня 2015 року, та подав свої пропозиції

Президент застосував право вето на Закон «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення», який прийняла Верховна Рада України 14 січня 2015 року, та подав свої пропозиції.

Нагадаємо, абзацом першим пункту 7-2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії зменшувався на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Законопроектом № 1086 від 28.11.2014 передбачалося продовжити право жінок на достроковий вихід на пенсію до 1 січня 2022 року, а також можливість подання за бажанням пенсіонера до цієї дати (зараз — до 1 січня 2016 року) довідки для обчислення пенсії заробітку за будь-які 60 місяців роботи підряд до 1 липня 2000 року.

На думку Президента України, з огляду на наявність протягом останніх років дефіциту бюджету Пенсійного фонду України, який покривається за рахунок коштів державного бюджету, на сьогодні відсутнє фінансове забезпечення реалізації норми щодо продовження до 1 січня 2022 року можливості дострокового виходу на пенсію жінок, які досягли 55-річного віку

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
610

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96942

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді