Президент наклав вето на закон про вихід жінок на пенсію у 55 років

Президент застосував право вето на Закон «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення», який прийняла Верховна Рада України 14 січня 2015 року, та подав свої пропозиції

Президент застосував право вето на Закон «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення», який прийняла Верховна Рада України 14 січня 2015 року, та подав свої пропозиції.

Нагадаємо, абзацом першим пункту 7-2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії зменшувався на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Законопроектом № 1086 від 28.11.2014 передбачалося продовжити право жінок на достроковий вихід на пенсію до 1 січня 2022 року, а також можливість подання за бажанням пенсіонера до цієї дати (зараз — до 1 січня 2016 року) довідки для обчислення пенсії заробітку за будь-які 60 місяців роботи підряд до 1 липня 2000 року.

На думку Президента України, з огляду на наявність протягом останніх років дефіциту бюджету Пенсійного фонду України, який покривається за рахунок коштів державного бюджету, на сьогодні відсутнє фінансове забезпечення реалізації норми щодо продовження до 1 січня 2022 року можливості дострокового виходу на пенсію жінок, які досягли 55-річного віку

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді