За яких умов чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон

Мінсоцполітики опублікувало перелік документів, які необхідно пред’явити під час перетину кордону чоловікам, щоб уникнути непорозумінь

За яких умов чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон

Комплексні заходи з охорони праці: як розробити і впровадити

Міністерство соціальної політики опублікувало Довідник для перетинання державного кордону чоловіками призовного віку, які супроводжують дітей та інших осіб.

Документ розроблено за участі Міноборони, Мінсоцполітики, Держприкордонслужби та експертами проекту міжнародної технічної допомоги SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance. У довіднику вказані документи, які необхідно пред’явити під час перетину кордону, що уникнути непорозумінь.

Нагадаємо, що деяким категоріям чоловіків — громадян України віком від 18 до 60 років, які супроводжують дітей та інших осіб зі спеціальним статусом, дозволено виїжджати за межі України відповідно до вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та постанови КМУ «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 27.01.1995 № 57.

За яких умов чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон Скачайте Наказ про оголошення простою під час воєнного стану

Зокрема, у довіднику є перелік документів, які необхідно пред’явити під час перетину кордону:

  • чоловікам, які супроводжують дітей;
  • чоловікам, які доглядають за членами родини, іншими особами;
  • чоловікам, які мають інвалідність.

Мінсоцполітики зауважує, що чоловік, який супроводжує осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи інших осіб, які потребують постійного догляду, може виїхати за межі України не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування. Для самостійного виїзду осіб з інвалідністю за межі України обмежень не встановлено.

Детальніше з довідником можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри,

за матеріалами Мінсоцполітики

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114701

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8810

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді