За яких умов чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон

Мінсоцполітики опублікувало перелік документів, які необхідно пред’явити під час перетину кордону чоловікам, щоб уникнути непорозумінь

За яких умов чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон

Комплексні заходи з охорони праці: як розробити і впровадити

Міністерство соціальної політики опублікувало Довідник для перетинання державного кордону чоловіками призовного віку, які супроводжують дітей та інших осіб.

Документ розроблено за участі Міноборони, Мінсоцполітики, Держприкордонслужби та експертами проекту міжнародної технічної допомоги SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance. У довіднику вказані документи, які необхідно пред’явити під час перетину кордону, що уникнути непорозумінь.

Нагадаємо, що деяким категоріям чоловіків — громадян України віком від 18 до 60 років, які супроводжують дітей та інших осіб зі спеціальним статусом, дозволено виїжджати за межі України відповідно до вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та постанови КМУ «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 27.01.1995 № 57.

За яких умов чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон Скачайте Наказ про оголошення простою під час воєнного стану

Зокрема, у довіднику є перелік документів, які необхідно пред’явити під час перетину кордону:

  • чоловікам, які супроводжують дітей;
  • чоловікам, які доглядають за членами родини, іншими особами;
  • чоловікам, які мають інвалідність.

Мінсоцполітики зауважує, що чоловік, який супроводжує осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи інших осіб, які потребують постійного догляду, може виїхати за межі України не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування. Для самостійного виїзду осіб з інвалідністю за межі України обмежень не встановлено.

Детальніше з довідником можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри,

за матеріалами Мінсоцполітики

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14356

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді