За яких умов чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Мінсоцполітики опублікувало перелік документів, які необхідно пред’явити під час перетину кордону чоловікам, щоб уникнути непорозумінь

За яких умов чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон

Комплексні заходи з охорони праці: як розробити і впровадити

Міністерство соціальної політики опублікувало Довідник для перетинання державного кордону чоловіками призовного віку, які супроводжують дітей та інших осіб.

Документ розроблено за участі Міноборони, Мінсоцполітики, Держприкордонслужби та експертами проекту міжнародної технічної допомоги SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance. У довіднику вказані документи, які необхідно пред’явити під час перетину кордону, що уникнути непорозумінь.

Нагадаємо, що деяким категоріям чоловіків — громадян України віком від 18 до 60 років, які супроводжують дітей та інших осіб зі спеціальним статусом, дозволено виїжджати за межі України відповідно до вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та постанови КМУ «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 27.01.1995 № 57.

За яких умов чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон Скачайте Наказ про оголошення простою під час воєнного стану

Зокрема, у довіднику є перелік документів, які необхідно пред’явити під час перетину кордону:

  • чоловікам, які супроводжують дітей;
  • чоловікам, які доглядають за членами родини, іншими особами;
  • чоловікам, які мають інвалідність.

Мінсоцполітики зауважує, що чоловік, який супроводжує осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи інших осіб, які потребують постійного догляду, може виїхати за межі України не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування. Для самостійного виїзду осіб з інвалідністю за межі України обмежень не встановлено.

Детальніше з довідником можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри,

за матеріалами Мінсоцполітики

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
957

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64681

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді