ВР прийняла Закон про дерадянізацію законодавства

Закон передбачає заміну окремих термінів у КЗпП та скасовує майже 1300 актів органів радянської влади

Як збільшити тривалість робочого часу на період воєнного стану

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

21 квітня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про дерадянізацію законодавства України» (законопроект від 29.10.2020 № 4284, далі — Закон).

Закон передбачає заміну окремих термінів у КЗпП та скасовує майже 1300 актів органів державної влади та управління Союзу РСР, Української РСР і Української СРР. Зокрема, у тексті КЗпП замінять:

  • «власник або уповноважений ним орган», «власник або уповноважений ним орган (особа)», «власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган», «власник підприємства», «власник», у всіх відмінках і числах на «роботодавець» у відповідному відмінку і числі;
  • «власник-фізична особа» у всіх відмінках на «роботодавець-фізична особа» у відповідному відмінку;
  • «трудящих» на «працівників»;
  • «народного господарства» на «економіки України».

ВР прийняла закон про дерадянізацію законодавства Чи можна під час війни проводити навчання на підприємстві

КМУ отримав завдання розробити та внести на розгляд ВР проекти Житлового кодексу, Трудового кодексу та Адміністративного деліктного кодексу.

Закон почне діяти з дня, наступного за тим, коли його опублікують.

Олена Петровська

За матеріалами Урядового порталу

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23640

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36702

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10500

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32656

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163567

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді