У позашкільному закладі працюють сумісники-педагоги. Заклад призупинив діяльність на два тижні, а потім поновив і почав працювати дистанційно. Чи може керівництво звільнити сумісників?

Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці
З працівниками, які працюють за сумісництвом, укладають трудові договори на загальних підставах, і на них повністю розповсюджується законодавство про працю.
У разі запровадження дистанційної чи надомної роботи працівники-сумісники продовжують виконувати свою роботу за наявності технічної можливості та обсягів роботи.
Якщо відсутня можливість виконувати роботу, запровадьте для працівників простій або надайте відпустки: щорічні, додаткові, або без збереження заробітної плати.
Звільняти працівників-сумісників можна на загальних підставах відповідно до вимог статей 36, 38, 40, 41 КЗпП.
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».
Для надання будь-якої відпустки необхідно видати наказ на відпустку. У статті наводимо два варіанти оформлення наказу на щорічну основну відпустку. Оберіть форму документа, який підходить саме вам.
Про особливості роботи з локальними документами підприємства, зокрема, як правильно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці, — дізнайтеся зі статті
Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
У статті ви знайдете зразок наказу про запровадження температурного скринінгу на підприємстві
Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.