У позашкільному закладі працюють сумісники-педагоги. Заклад призупинив діяльність на два тижні, а потім поновив і почав працювати дистанційно. Чи може керівництво звільнити сумісників?

Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці
З працівниками, які працюють за сумісництвом, укладають трудові договори на загальних підставах, і на них повністю розповсюджується законодавство про працю.
У разі запровадження дистанційної чи надомної роботи працівники-сумісники продовжують виконувати свою роботу за наявності технічної можливості та обсягів роботи.
Якщо відсутня можливість виконувати роботу, запровадьте для працівників простій або надайте відпустки: щорічні, додаткові, або без збереження заробітної плати.
Звільняти працівників-сумісників можна на загальних підставах відповідно до вимог статей 36, 38, 40, 41 КЗпП.
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».
Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
Скачайте зразок наказу про затвердження положення про систему управління охороною праці (наказ про затвердження положення про СУОП) та адаптуйте його до умов вашого підприємства.