Відшкодування заробітку, втраченого внаслідок каліцтва фізособи на роботі

Щомісячні страхові виплати працівнику, потерпілому від нещасного випадку на виробництві, мають нараховуватися та виплачуватися в розмірі, встановленому статтею 1197 Цивільного кодексу України (ЦК) до змін обставин, що тягнуть перерахунок страхових виплат

На думку Вищого адміністративного суду України (ухвала ВАСУ від 16.10.2014 № К/800/18893/14), щомісячні страхові виплати працівнику, потерпілому від нещасного випадку на виробництві, мають нараховуватися та виплачуватися в розмірі, встановленому статтею 1197 Цивільного кодексу України (ЦК) до змін обставин, що тягнуть перерахунок страхових виплат.

За змістом статті 1197 ЦК, розмір втраченого фізособою внаслідок каліцтва або іншого ушкодження здоров’я заробітку, що підлягає відшкодуванню, визначається у відсотках від середнього місячного заробітку, який потерпілий мав до каліцтва або іншого ушкодження здоров’я, з урахуванням ступеня втрати потерпілим професійної працездатності, а за її відсутності — загальної працездатності. Якщо середньомісячний заробіток потерпілого є меншим від 5 розмірів мінімальної зарплати, розмір втраченого заробітку обчислюється виходячи з 5 розмірів мінімальної зарплати.

Фонд при виплаті відшкодування керувався статтею 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105: розраховував суму щомісячної страхової виплати відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров’я.

Але пріоритетному застосуванню до спірних правовідносин підлягають саме положення ЦК як такі, що набрали чинності пізніше.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
610

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96941

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
346

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді