Відшкодування заробітку, втраченого внаслідок каліцтва фізособи на роботі

Щомісячні страхові виплати працівнику, потерпілому від нещасного випадку на виробництві, мають нараховуватися та виплачуватися в розмірі, встановленому статтею 1197 Цивільного кодексу України (ЦК) до змін обставин, що тягнуть перерахунок страхових виплат

На думку Вищого адміністративного суду України (ухвала ВАСУ від 16.10.2014 № К/800/18893/14), щомісячні страхові виплати працівнику, потерпілому від нещасного випадку на виробництві, мають нараховуватися та виплачуватися в розмірі, встановленому статтею 1197 Цивільного кодексу України (ЦК) до змін обставин, що тягнуть перерахунок страхових виплат.

За змістом статті 1197 ЦК, розмір втраченого фізособою внаслідок каліцтва або іншого ушкодження здоров’я заробітку, що підлягає відшкодуванню, визначається у відсотках від середнього місячного заробітку, який потерпілий мав до каліцтва або іншого ушкодження здоров’я, з урахуванням ступеня втрати потерпілим професійної працездатності, а за її відсутності — загальної працездатності. Якщо середньомісячний заробіток потерпілого є меншим від 5 розмірів мінімальної зарплати, розмір втраченого заробітку обчислюється виходячи з 5 розмірів мінімальної зарплати.

Фонд при виплаті відшкодування керувався статтею 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 № 1105: розраховував суму щомісячної страхової виплати відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров’я.

Але пріоритетному застосуванню до спірних правовідносин підлягають саме положення ЦК як такі, що набрали чинності пізніше.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді