
Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану
Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (законопроект від 14.03.2022 № 7160, далі — Закон № 2136) підписав Президент і в цей же день опублікувала газета «Голос України». Закон № 2136 набере чинності з дня, наступного за тим, коли його опублікували, тобто 24 березня 2022 року. Діятиме він під час воєнного стану та втратить чинність з моменту його припинення.
З 24 березня роботодавці зможуть не застосовувати норми законодавства про працю в частині відносин, врегульованих Законом № 2136, зокрема:
- укладення та розірвання трудових договорів;
- зміни істотних умов праці;
- переведення на іншу роботу;
- надання відпусток;
- максимальної тривалості роботи протягом тижня та періоду відпочинку;
- оплати праці працівників та інше.
Як дізнатися, чи актуальні нормативно-правові акти з охорони праці на вашому підприємстві
Текст Закону № 2136 вже оприлюднений, тож експерти підготують докладну аналітику для вас у найкоротший термін. Слідкуйте за оновленнями!
Олена Петровська
За матеріалами газети «Голос України»
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наш електронний журнал «Довідника спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.