Чи може працівник продовжити працювати за кордоном

Що робити з працівниками, які через бойові дії залишили місце проживання і переїхали за кордон?

Чи може працівник продовжити працювати за кордоном

Дистанційна й надомна робота: нові виклики для служби охорони праці

Якщо специфіка виконання роботи передбачає можливість її здійснення віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, роботодавцю доцільно прийняти рішення про переведення працівника на дистанційну роботу.

У законодавстві відсутня заборона виконувати дистанційну роботу за кордоном. Тому, якщо працівник виїхав за межі країни у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я під час дії воєнного стану, має технічну можливість працювати дистанційно та використовувати інформаційно-комунікаційні технології, — запровадьте дистанційну роботу наказом (ч. 11 ст. 60-2 КЗпП).

Якщо можливості запровадити дистанційну роботу немає – працівнику можуть бути надані відпустки, в тому числі і без збереження заробітної плати.

Чи може працівник продовжити працювати за кордоном Як евакуйовані працівники можуть отримати лікарняні та декретні допомоги

У разі, якщо роботодавець не здійснює діяльність у зв’язку із воєнними діями – всім працівникам, незалежно від місця їх знаходження, встановлюється простій.

Якщо простій не оголошувався, місце знаходження працівника невідоме, трудові обов’язки він не виконує – доцільно обліковувати його відсутність, як відсутність з нез’ясованих причин. Але така відсутність не може бути підставою для звільнення працівника за прогул.

За матеріалами Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8750

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді