Як надати першу допомогу при ураженні фосфорними бомбами

Перша допомога при опіках – важливий захід, від якого багато в чому залежатиме стан потерпілого.

Білий фосфор викликає тяжкі опіки, аж до кісток і кісткового мозку. Це самозаймиста речовина при контакті з киснем (повітрям). Коли фосфор потрапляє на шкіру або одяг, він прилипає до них і продовжує горіти.

Як надати першу допомогу при ураженні фосфорними бомбами

Як надати допомогу при опіках

Як надати першу допомогу

1. Не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі або на одязі.

2. Якщо є змога, занурте пошкоджену частину тіла у воду. Рясно поливайте або змочуйте водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.

3. Обережно зніміть одяг, краще прямо у воді або продовжуючи поливати водою. Використовуйте пінцет або щось, чим можна зняти фосфор і обпалені частини одягу.

4. Рану обробіть содовим розчином: 1 чайна ложка на 1 склянку води.

5. Накладіть вологу пов’язку на рану, бажано змочену содовим розчином.

6. У жодному разі не використовуйте вату!

7. Не використовуйте перекис водню! Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору.

8. Якщо потерпілий у свідомості, дайте йому будь-яке знеболювальне, фенобарбітал, корвалол. Оскільки рахувати краплі не буде часу – половину чайної ложки. Також можна дати гідазепам або феназепам — одну таблетку.

9. Щодо отруєння парами фосфорного з’єднання, дайте потерпілому будь-який сорбент: активоване вугілля, ентеросорбент, харчова глина, атоксил, ентеросгель.

10. Потерпілий має пити багато пити води, бажано лужні рідини. Можна молоко чи лужну воду без газу.

Як укомплектувати та зберігати аптечку на підприємстві

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36593

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10104

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31748

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162929

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді