Як надати першу допомогу при ураженні фосфорними бомбами

Перша допомога при опіках – важливий захід, від якого багато в чому залежатиме стан потерпілого.

Білий фосфор викликає тяжкі опіки, аж до кісток і кісткового мозку. Це самозаймиста речовина при контакті з киснем (повітрям). Коли фосфор потрапляє на шкіру або одяг, він прилипає до них і продовжує горіти.

Як надати першу допомогу при ураженні фосфорними бомбами

Як надати допомогу при опіках

Як надати першу допомогу

1. Не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі або на одязі.

2. Якщо є змога, занурте пошкоджену частину тіла у воду. Рясно поливайте або змочуйте водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.

3. Обережно зніміть одяг, краще прямо у воді або продовжуючи поливати водою. Використовуйте пінцет або щось, чим можна зняти фосфор і обпалені частини одягу.

4. Рану обробіть содовим розчином: 1 чайна ложка на 1 склянку води.

5. Накладіть вологу пов’язку на рану, бажано змочену содовим розчином.

6. У жодному разі не використовуйте вату!

7. Не використовуйте перекис водню! Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору.

8. Якщо потерпілий у свідомості, дайте йому будь-яке знеболювальне, фенобарбітал, корвалол. Оскільки рахувати краплі не буде часу – половину чайної ложки. Також можна дати гідазепам або феназепам — одну таблетку.

9. Щодо отруєння парами фосфорного з’єднання, дайте потерпілому будь-який сорбент: активоване вугілля, ентеросорбент, харчова глина, атоксил, ентеросгель.

10. Потерпілий має пити багато пити води, бажано лужні рідини. Можна молоко чи лужну воду без газу.

Як укомплектувати та зберігати аптечку на підприємстві

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
398

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11896

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
64

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47344

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді