Як надати першу допомогу при ураженні фосфорними бомбами

Перша допомога при опіках – важливий захід, від якого багато в чому залежатиме стан потерпілого.

Білий фосфор викликає тяжкі опіки, аж до кісток і кісткового мозку. Це самозаймиста речовина при контакті з киснем (повітрям). Коли фосфор потрапляє на шкіру або одяг, він прилипає до них і продовжує горіти.

Як надати першу допомогу при ураженні фосфорними бомбами

Як надати допомогу при опіках

Як надати першу допомогу

1. Не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі або на одязі.

2. Якщо є змога, занурте пошкоджену частину тіла у воду. Рясно поливайте або змочуйте водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.

3. Обережно зніміть одяг, краще прямо у воді або продовжуючи поливати водою. Використовуйте пінцет або щось, чим можна зняти фосфор і обпалені частини одягу.

4. Рану обробіть содовим розчином: 1 чайна ложка на 1 склянку води.

5. Накладіть вологу пов’язку на рану, бажано змочену содовим розчином.

6. У жодному разі не використовуйте вату!

7. Не використовуйте перекис водню! Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору.

8. Якщо потерпілий у свідомості, дайте йому будь-яке знеболювальне, фенобарбітал, корвалол. Оскільки рахувати краплі не буде часу – половину чайної ложки. Також можна дати гідазепам або феназепам — одну таблетку.

9. Щодо отруєння парами фосфорного з’єднання, дайте потерпілому будь-який сорбент: активоване вугілля, ентеросорбент, харчова глина, атоксил, ентеросгель.

10. Потерпілий має пити багато пити води, бажано лужні рідини. Можна молоко чи лужну воду без газу.

Як укомплектувати та зберігати аптечку на підприємстві

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді