Як надати першу допомогу при ураженні фосфорними бомбами

Перша допомога при опіках – важливий захід, від якого багато в чому залежатиме стан потерпілого.

Білий фосфор викликає тяжкі опіки, аж до кісток і кісткового мозку. Це самозаймиста речовина при контакті з киснем (повітрям). Коли фосфор потрапляє на шкіру або одяг, він прилипає до них і продовжує горіти.

Як надати першу допомогу при ураженні фосфорними бомбами

Як надати допомогу при опіках

Як надати першу допомогу

1. Не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі або на одязі.

2. Якщо є змога, занурте пошкоджену частину тіла у воду. Рясно поливайте або змочуйте водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.

3. Обережно зніміть одяг, краще прямо у воді або продовжуючи поливати водою. Використовуйте пінцет або щось, чим можна зняти фосфор і обпалені частини одягу.

4. Рану обробіть содовим розчином: 1 чайна ложка на 1 склянку води.

5. Накладіть вологу пов’язку на рану, бажано змочену содовим розчином.

6. У жодному разі не використовуйте вату!

7. Не використовуйте перекис водню! Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору.

8. Якщо потерпілий у свідомості, дайте йому будь-яке знеболювальне, фенобарбітал, корвалол. Оскільки рахувати краплі не буде часу – половину чайної ложки. Також можна дати гідазепам або феназепам — одну таблетку.

9. Щодо отруєння парами фосфорного з’єднання, дайте потерпілому будь-який сорбент: активоване вугілля, ентеросорбент, харчова глина, атоксил, ентеросгель.

10. Потерпілий має пити багато пити води, бажано лужні рідини. Можна молоко чи лужну воду без газу.

Як укомплектувати та зберігати аптечку на підприємстві

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21344

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14371

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
654

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4847

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді