Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці хочуть змінити

Зокрема, йдеться про підвищення вимог до навчальних центрів

Уряду пропонують змінити Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці

Конфедерація роботодавців України запропонувала внести зміни до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці. З відповідною ініціативою організаціія звернулася до Кабінету Міністрів України.

Тест-практикум. Перевіряємо знання з охорони праці

Основні зміни до Типового положення, які пропонують передбачити:

  • право навчальних центрів формувати комісії з перевірки знань з питань охорони праці;
  • докладний порядок до формування комісії з перевірки знань з питань охорони праці для того, щоб унеможливити зловживання з боку членів комісії;
  • детальний порядок оцінки знань у галузі охорони та безпеки праці, який дозволить усунути неясності і надмірну свободу у прийняті рішень, притаманну нинішньому процесу;
  • розробка та впровадження підтвердження компетенції та управління якістю в освітніх закладах та навчальних центрах.

Ініціатива передбачає розробку єдиного порядку визначення дозволених екзаменаційних білетів, додаткових питань та порогу успішного складання іспиту.

Водночас підтвердження компетенції має усунути з ринку недобросовісних учасників. Наприклад, Конфедерація роботодавців пропонує запровадити вимогу, що підтверджувала б відповідність навчальних центрів та освітніх закладів загальновизнаним міжнародним стандартам. Таким чином, працювати будуть лише реальні компанії, які надають стандартизовані послуги. Ті ж організації, що не проводять фактичного навчання, не будуть допущені до роботи.

Джерело: Конфедерація роботодавців України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40081

Навчання і перевірка знань з охорони праці працівників закладів освіти

Чинне законодавство вимагає, щоб працівники протягом трудової діяльності проходили навчання і перевірку знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про те, як організувати навчання і перевірку знань з охорони праці працівників закладів освіти, — далі у статті.
14018

Як організувати стажування (дублювання) на робочому місці

У статті разом з експертом з’ясуємо, як організувати проведення стажування, хто його має проходити, кого можна увільнити від його проходження та за яких умов працівника допустять до самостійної роботи.
15751

Зразок Програми вступного інструктажу з охорони праці

Що таке програма вступного інструктажу з охорони праці? Як скласти програму вступного інструктажу з охорони праці на підприємстві? Який перелік перелік питань вступного інструктажу розглядається в програмі? Щоб зекономити ваш час, пропонуємо скачати готовий зразок програми, розроблений експертом.
95607

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді