Медики та комунальники мають вакцинуватися до 31 січня

В іншому разі їх буде відсторонено від роботи

Медики та комунальники мають вакцинуватися до 31 січня

Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2664 від 30 листопада 2021-го року про розширення переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, набуде чинності 31 січня.

Права медичних працівників

Зокрема, до списку осіб, які мають обов'язково отримати щеплення від коронавірусу, додали предавників:

  • органів місцевого самоврядування;
  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

Державна служба України з питань праці закликала керівників цих структур своєчасно підготувати накази про відсторонення для тих працівників, у яких щеплення відсутнє. Для цього потрібно скласти акт та видати наказ або ж розпорядження. З цими документами обов'язково має ознайомитися та особа, яку буде відсторонено. Водночас звільнити працівника з роботи за відмову вакцинуватися не можна. Якщо ж людина відмовляється підписувати попередження, слід скласти відповідний акт.

Медики та комунальники мають вакцинуватися до 31 січняСкачайте інструкції з охорони праці в медичних закладах

На час відсторонення від роботи у зв'язку з відсутністю щеплення заробітна плата не зберігатиметься. У відсторонених працівників також не зараховується загальний стаж, який потрібен буде для оформлення пенсії. Також такий працівник не зможе отримати щорічну відпустку через зменшення кількості відпрацьованих днів.

Відстороненими будуть усі працівники, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня. На місце відстороненої особи можна взяти іншого працівника або ж покласти додаткові обов'язки на інших співробітників.

Держпраці також уточнила, що вакцинація проти COVID-19 є обов'язковою лише на період дії встановленого Кабінетом Міністрів карантину.

Джерело: Управління Держпраці у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
33

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
14232

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22149

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57247

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
170

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді