Медики та комунальники мають вакцинуватися до 31 січня

В іншому разі їх буде відсторонено від роботи

Медики та комунальники мають вакцинуватися до 31 січня

Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2664 від 30 листопада 2021-го року про розширення переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, набуде чинності 31 січня.

Права медичних працівників

Зокрема, до списку осіб, які мають обов'язково отримати щеплення від коронавірусу, додали предавників:

  • органів місцевого самоврядування;
  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

Державна служба України з питань праці закликала керівників цих структур своєчасно підготувати накази про відсторонення для тих працівників, у яких щеплення відсутнє. Для цього потрібно скласти акт та видати наказ або ж розпорядження. З цими документами обов'язково має ознайомитися та особа, яку буде відсторонено. Водночас звільнити працівника з роботи за відмову вакцинуватися не можна. Якщо ж людина відмовляється підписувати попередження, слід скласти відповідний акт.

Медики та комунальники мають вакцинуватися до 31 січняСкачайте інструкції з охорони праці в медичних закладах

На час відсторонення від роботи у зв'язку з відсутністю щеплення заробітна плата не зберігатиметься. У відсторонених працівників також не зараховується загальний стаж, який потрібен буде для оформлення пенсії. Також такий працівник не зможе отримати щорічну відпустку через зменшення кількості відпрацьованих днів.

Відстороненими будуть усі працівники, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня. На місце відстороненої особи можна взяти іншого працівника або ж покласти додаткові обов'язки на інших співробітників.

Держпраці також уточнила, що вакцинація проти COVID-19 є обов'язковою лише на період дії встановленого Кабінетом Міністрів карантину.

Джерело: Управління Держпраці у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31747

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді