Медики та комунальники мають вакцинуватися до 31 січня

В іншому разі їх буде відсторонено від роботи

Медики та комунальники мають вакцинуватися до 31 січня

Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2664 від 30 листопада 2021-го року про розширення переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, набуде чинності 31 січня.

Права медичних працівників

Зокрема, до списку осіб, які мають обов'язково отримати щеплення від коронавірусу, додали предавників:

  • органів місцевого самоврядування;
  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

Державна служба України з питань праці закликала керівників цих структур своєчасно підготувати накази про відсторонення для тих працівників, у яких щеплення відсутнє. Для цього потрібно скласти акт та видати наказ або ж розпорядження. З цими документами обов'язково має ознайомитися та особа, яку буде відсторонено. Водночас звільнити працівника з роботи за відмову вакцинуватися не можна. Якщо ж людина відмовляється підписувати попередження, слід скласти відповідний акт.

Медики та комунальники мають вакцинуватися до 31 січняСкачайте інструкції з охорони праці в медичних закладах

На час відсторонення від роботи у зв'язку з відсутністю щеплення заробітна плата не зберігатиметься. У відсторонених працівників також не зараховується загальний стаж, який потрібен буде для оформлення пенсії. Також такий працівник не зможе отримати щорічну відпустку через зменшення кількості відпрацьованих днів.

Відстороненими будуть усі працівники, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня. На місце відстороненої особи можна взяти іншого працівника або ж покласти додаткові обов'язки на інших співробітників.

Держпраці також уточнила, що вакцинація проти COVID-19 є обов'язковою лише на період дії встановленого Кабінетом Міністрів карантину.

Джерело: Управління Держпраці у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді