Чи потрібно декларувати тисячу гривень за вакцинацію

У Держпраці роз'яснили, чи отримані кошти вважаються доходом

Рахунок з грошима за програмою «єПідтримка» потрібно внести до декларації

Державна служба України з питань праці надала фахове роз'яснення щодо того, чи потрібно декларувати тисячу гривень, яку надали вакцинованим громадянам у рамках програми «єПідтримка».

Кошти на охорону праці: скільки і на що витрачати

У Держпраці стверджують, що отримані кошти не вважаються доходом. У відомстві пояснили це такими причинами:

  • кошти отримують не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів;
  • у разі, якщо особа не використає кошти протягом чотирьох місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету;
  • кошти надано виключно в безготівковій формі, вони зараховуються на спеціальний рахунок та не підлягатимуть оподаткуванню.

Рахунок з грошима за програмою «єПідтримка» потрібно внести до декларації Дійзнайтеся більше про фінансування охорони праці

Таким чином, і зазначати в декларації отримані гроші не потрібно. Втім, необхідно внести до декларації спеціальний рахунок. Дані мають бути наведені у розділі 12.1. «Банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб'єкта декларування або членів його сім'ї».

Відкритий у рамках програми віртуальний рахунок потрібно декларувати, якщо його відкрито протягом не менше половини днів впродовж звітного періоду (для декларації перед звільненням) або станом на кінець звітного періоду (для декларацій всіх видів).

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40077

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7520

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86396

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58910

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді