Незначних помилок у е-лікарняних можна не боятися

Фонд соціального страхування прийматиме їх до оплати

Незначних помилок у е-лікарняних можна не боятися

Фонд соціального страхування України повідомив, що прийматиме е-лікарняні до оплати попри наявні неточності, аби незначні помилки не призводили до уповільнення виплат допомог. Йдеться про несуттєві відмінності у прізвищі, імені та по-батькові особи, що наведені в е-лікарняному та в паспорті.

Е-лікарняні: запитання і роз'яснення

У ФССУ пояснили, що такими помилками можуть бути пропущена літера або, наприклад, відсутній апостроф. Такі хиби свідчать, що дані про пацієнта було некоректно наведено при укладенні декларації із сімейним лікарем, адже саме інформацію з декларації вносять до реєстру пацієнтів та використовуються при створенні медичних висновків, на підставі яких і формуються е-лікарняні.

Наразі на тій частині електронного лікарняного, яка відображається у працівника та роботодавця в їх кабінетах на вебпорталі Пенсійного фонду, наведені дані саме з реєстру пацієнтів.

Незначних помилок у е-лікарняних можна не боятися Як опрацьовувати е-лікарняні сумісників

У Фонді соціального страхування запевнили, що зараз триває робота, аби пріоритетними стали дані з Державного реєстру застрахованих осіб. У такий спосіб можна буде уникнути більшості помилок невідповідності ПІБ. ФССУ не зважатиме на незначні помилки, поки оновлення не почне діяти.

Втім, у відомств все одно радять завчасно та ретельно перевіряти правильність написання прізвища, ім'я та по-батькові в декларації з сімейним лікарем, адже значна кількість помилок може призвести до того, що е-лікарняний просто не буде сформовано.

Крім того, слід стежити, аби помилки не дублювалися при оформленні заяви-розрахунку, і роботодавець вказав правильні ідентифікаційні дані свого працівника, зазначені в Держреєстрі застрахованих осіб. Таке дублювання помилок може призвести до невідповідностей в автоматизованому процесі верифікації.

Термін оплати лікарняного можна відстежувати онлайн (для цього потрібно знати дату подання роботодавцем заяви-розрахунку).

Джерело: Фонд соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді