Незначних помилок у е-лікарняних можна не боятися

Фонд соціального страхування прийматиме їх до оплати

Незначних помилок у е-лікарняних можна не боятися

Фонд соціального страхування України повідомив, що прийматиме е-лікарняні до оплати попри наявні неточності, аби незначні помилки не призводили до уповільнення виплат допомог. Йдеться про несуттєві відмінності у прізвищі, імені та по-батькові особи, що наведені в е-лікарняному та в паспорті.

Е-лікарняні: запитання і роз'яснення

У ФССУ пояснили, що такими помилками можуть бути пропущена літера або, наприклад, відсутній апостроф. Такі хиби свідчать, що дані про пацієнта було некоректно наведено при укладенні декларації із сімейним лікарем, адже саме інформацію з декларації вносять до реєстру пацієнтів та використовуються при створенні медичних висновків, на підставі яких і формуються е-лікарняні.

Наразі на тій частині електронного лікарняного, яка відображається у працівника та роботодавця в їх кабінетах на вебпорталі Пенсійного фонду, наведені дані саме з реєстру пацієнтів.

Незначних помилок у е-лікарняних можна не боятися Як опрацьовувати е-лікарняні сумісників

У Фонді соціального страхування запевнили, що зараз триває робота, аби пріоритетними стали дані з Державного реєстру застрахованих осіб. У такий спосіб можна буде уникнути більшості помилок невідповідності ПІБ. ФССУ не зважатиме на незначні помилки, поки оновлення не почне діяти.

Втім, у відомств все одно радять завчасно та ретельно перевіряти правильність написання прізвища, ім'я та по-батькові в декларації з сімейним лікарем, адже значна кількість помилок може призвести до того, що е-лікарняний просто не буде сформовано.

Крім того, слід стежити, аби помилки не дублювалися при оформленні заяви-розрахунку, і роботодавець вказав правильні ідентифікаційні дані свого працівника, зазначені в Держреєстрі застрахованих осіб. Таке дублювання помилок може призвести до невідповідностей в автоматизованому процесі верифікації.

Термін оплати лікарняного можна відстежувати онлайн (для цього потрібно знати дату подання роботодавцем заяви-розрахунку).

Джерело: Фонд соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8750

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді