Незначних помилок у е-лікарняних можна не боятися

Фонд соціального страхування прийматиме їх до оплати

Незначних помилок у е-лікарняних можна не боятися

Фонд соціального страхування України повідомив, що прийматиме е-лікарняні до оплати попри наявні неточності, аби незначні помилки не призводили до уповільнення виплат допомог. Йдеться про несуттєві відмінності у прізвищі, імені та по-батькові особи, що наведені в е-лікарняному та в паспорті.

Е-лікарняні: запитання і роз'яснення

У ФССУ пояснили, що такими помилками можуть бути пропущена літера або, наприклад, відсутній апостроф. Такі хиби свідчать, що дані про пацієнта було некоректно наведено при укладенні декларації із сімейним лікарем, адже саме інформацію з декларації вносять до реєстру пацієнтів та використовуються при створенні медичних висновків, на підставі яких і формуються е-лікарняні.

Наразі на тій частині електронного лікарняного, яка відображається у працівника та роботодавця в їх кабінетах на вебпорталі Пенсійного фонду, наведені дані саме з реєстру пацієнтів.

Незначних помилок у е-лікарняних можна не боятися Як опрацьовувати е-лікарняні сумісників

У Фонді соціального страхування запевнили, що зараз триває робота, аби пріоритетними стали дані з Державного реєстру застрахованих осіб. У такий спосіб можна буде уникнути більшості помилок невідповідності ПІБ. ФССУ не зважатиме на незначні помилки, поки оновлення не почне діяти.

Втім, у відомств все одно радять завчасно та ретельно перевіряти правильність написання прізвища, ім'я та по-батькові в декларації з сімейним лікарем, адже значна кількість помилок може призвести до того, що е-лікарняний просто не буде сформовано.

Крім того, слід стежити, аби помилки не дублювалися при оформленні заяви-розрахунку, і роботодавець вказав правильні ідентифікаційні дані свого працівника, зазначені в Держреєстрі застрахованих осіб. Таке дублювання помилок може призвести до невідповідностей в автоматизованому процесі верифікації.

Термін оплати лікарняного можна відстежувати онлайн (для цього потрібно знати дату подання роботодавцем заяви-розрахунку).

Джерело: Фонд соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8801

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді