Сертифікати про щеплення бустерною дозою з'являться в кінці січня

За новими правилами, «зелені» сертифікати «житимуть» 9 місяців

Сертифікати про щеплення бустерною дозою з'являться в кінці січня

Уряд скоротив строк дії «зелених» COVID-сертифікатів про вакцинацію в застосунку «Дія» з 365 до 270 днів. Такі зміни 19 січня КМУ вніс до постанови від 29.06.2021 № 677.

Як подати заявку на колективну вакцинацію

Строк дії цифрового сертифіката змінюється для всіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземного та міжнародного. Їхня чинність становитиме 9 місяців і рахуватиметься від моменту, коли людина отримала другу дозу щеплення.

Уряд також затвердив клінічні підстави для формування сертифіката після того, як людина отримала бустерну дозу вакцини від COVID-19.

Рекомендований період

Бустер має найвищу ефективність, якщо він введений у період від 180 до 270 днів після основного щеплення.

Якщо ви пропустили введення бустеру у вказані строки, намагайтеся зробити його якомога швидше, щоб коректно згенерувати сертифікат. Можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться у застосунку «Дія» наприкінці січня.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина.

Сертифікати про щеплення бустерною дозою з'являться в кінці січняСкачуйте інструкцію з безпеки життєдіяльності під час карантину

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді