Сертифікати про щеплення бустерною дозою з'являться в кінці січня

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

За новими правилами, «зелені» сертифікати «житимуть» 9 місяців

Сертифікати про щеплення бустерною дозою з'являться в кінці січня

Уряд скоротив строк дії «зелених» COVID-сертифікатів про вакцинацію в застосунку «Дія» з 365 до 270 днів. Такі зміни 19 січня КМУ вніс до постанови від 29.06.2021 № 677.

Як подати заявку на колективну вакцинацію

Строк дії цифрового сертифіката змінюється для всіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземного та міжнародного. Їхня чинність становитиме 9 місяців і рахуватиметься від моменту, коли людина отримала другу дозу щеплення.

Уряд також затвердив клінічні підстави для формування сертифіката після того, як людина отримала бустерну дозу вакцини від COVID-19.

Рекомендований період

Бустер має найвищу ефективність, якщо він введений у період від 180 до 270 днів після основного щеплення.

Якщо ви пропустили введення бустеру у вказані строки, намагайтеся зробити його якомога швидше, щоб коректно згенерувати сертифікат. Можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться у застосунку «Дія» наприкінці січня.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина.

Сертифікати про щеплення бустерною дозою з'являться в кінці січняСкачуйте інструкцію з безпеки життєдіяльності під час карантину

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
957

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді