У інспекторів Держпраці заберуть «червоні книжечки»

Повноваження інспекторів можна буде перевірити за QR-кодом

У Інспекторів Держпраці заберуть «червоні книжечки»

Мінекономіки хоче оновити форму посвідчення інспектора Держпраці і правила для направлення на перевірку. Заступник голови Міністерства економіки України Ігор Дядюра повідомив, що процедуру погодження, оформлення та реєстрації відповідних наказів уже запустили.

Що перевіряє інспектор Держпраці

Передбачено, що нове посвідчення інспекторів Державної служби України з питань праці буде виготовлено з пластику. На ньому буде нанесено QR-код, за яким можна буде перевірити повноваження службовця. Усі загублені посвідчення, а також документи звільнених співробітників оперативно блокуватимуть, тож підприємці зможуть уникнути візитів з боку шахраїв. Так само і колишні співробітники Держпраці не зможуть зловживати своїм колишнім місцем роботи.

У інспекторів Держпраці заберуть «червоні книжечки»Скачайте зразок відповіді на припис інспектора праці

Додаткові заходи контролю передбачені й для направлень на перевірку підприємства. Їх також можна буде ідентифікувати через сайт. Якщо ж на ресурсі нічого немає, то таке направлення вважатиметься недійсним.

Крім того, заступник міністра економіки України повідомив про допогодження форми електронного дозволу.

В уряді такі нововведення назвали важливим кроком до цифровізації Державної служби України з питань праці.

Джерело: Facebook Ігор Дядюра

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5218

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66192

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді