У Держпраці стало більше повноважень в гірничому нагляді

Уряд затвердив постанову, що запроваджує низку нових механізмів для контролю за галуззю та корегує Положення про Держпраці

У Держпраці стало більше повноважень в гірничому нагляді

Кабінет Міністрів України розширив повноваження Держпраці. Зміни закріплено у постанові «Про внесення змін до Положення про Державну службу України з питань праці» №1117, яку було затверджено на засіданні уряду.

Які вимоги до організації техногенної безпеки на підприємстві

Зокрема, документ розширив аспекти гірничого нагляду. Йдеться про:

  • повноту вивчення родовищ корисних копалин, гірничо-технічних, інженерно-геологічних, гідрогеологічних та інших умов їх розробки, будівництва та експлуатації підземних споруд, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва;
  • виконання вимог щодо охорони надр під час встановлення кондицій на мінеральну сировину та експлуатації родовищ корисних копалин;
У Держпраці стало більше повноважень в гірничому наглядіДізнайтеся, в яких випадках підприємство має право не допускати інспекторів Держпраці до перевірки
  • повноту видобування оцінених запасів корисних копалин і наявних у них компонентів;
  • додержання встановленого порядку обліку запасів корисних копалин, обґрунтованості та своєчасності їх списання.

Крім того, урядова постанова закріпила участь Державної служби України з питань праці в в атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки та в роботі комісії із списання об’єктів державної власності.

У Держпраці стало більше повноважень в гірничому наглядіСкачайте план перевірок Держпраці на 2022 рік

Згідно з оновленнями в Положенні про Держпраці, відомство має право надсилати роботодавцям подання про невідповідність окремих посадових осіб займаній посаді, передавати матеріали відповідним органам для притягнення таких осіб до відповідальності згідно із законом.

Постанова Кабінету Міністрів також торкнулася кадрової політики. Уряд закріпив положення про те, що голова Держпраці має чотирьох заступників (у тому числі одного першого), які призначаються на посаду та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства про державну службу.

Джерело: Кабінет Міністрів України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
26

Наказ про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві

Скачайте зразок наказу про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, розроблений експертом. Адаптуйте наказ до умов вашого підприємства.
25232

Заходи до Дня охорони праці

Аби підвищити увагу працівників та керівництва до питань охорони праці, проведіть на підприємстві заходи до Дня охорони праці 2025. Що саме та коли зробити — підкажемо у статті.
2959

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
117999

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді