Кабінет Міністрів України розширив повноваження Держпраці. Зміни закріплено у постанові «Про внесення змін до Положення про Державну службу України з питань праці» №1117, яку було затверджено на засіданні уряду.
Які вимоги до організації техногенної безпеки на підприємстві
Зокрема, документ розширив аспекти гірничого нагляду. Йдеться про:
- повноту вивчення родовищ корисних копалин, гірничо-технічних, інженерно-геологічних, гідрогеологічних та інших умов їх розробки, будівництва та експлуатації підземних споруд, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва;
- виконання вимог щодо охорони надр під час встановлення кондицій на мінеральну сировину та експлуатації родовищ корисних копалин;
- повноту видобування оцінених запасів корисних копалин і наявних у них компонентів;
- додержання встановленого порядку обліку запасів корисних копалин, обґрунтованості та своєчасності їх списання.
Крім того, урядова постанова закріпила участь Державної служби України з питань праці в в атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки та в роботі комісії із списання об’єктів державної власності.
Скачайте план перевірок Держпраці на 2022 рік
Згідно з оновленнями в Положенні про Держпраці, відомство має право надсилати роботодавцям подання про невідповідність окремих посадових осіб займаній посаді, передавати матеріали відповідним органам для притягнення таких осіб до відповідальності згідно із законом.
Постанова Кабінету Міністрів також торкнулася кадрової політики. Уряд закріпив положення про те, що голова Держпраці має чотирьох заступників (у тому числі одного першого), які призначаються на посаду та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства про державну службу.
Джерело: Кабінет Міністрів України