Без COVID-сертифіката не пускатимуть на роботу держслужбовців, освітян та науковців

Профілактичні щеплення обов’язкові для держслужбовців і працівників закладів освіти та наукових установ

Без COVID-сертифіката не пускатимуть на роботу держслужбовців, освітян та науковців

Уряд постановою від 20.10.2021 № 1096 вніс зміни до «карантинної» постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236.

Тест-практикум. Як захистити права працівників на час карантину

Відповідно до змін із 8 листопада 2021 року керівники державних органів (державної служби), керівники підприємств, установ та організацій мають:

  • контролювати, як проходять профілактичні щеплення проти COVID-19 працівників і державних службовців, які зобов’язані робити щеплення відповідно до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, затвердженому наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153;
Без COVID-сертифіката не пускатимуть на роботу держслужбовців, освітян та науковцівСкачайте інструкцію з безпеки життєдіяльності під час карантину
  • відсторонювати від роботи (виконання робіт) працівників і державних службовців, які відмовляються або ухиляються від таких щеплень, відповідно до статті 46 КЗпП, частини другої статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III і частини третьої статті 5 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про державну службу). Виняток — працівник має абсолютні протипоказання до профілактичних щеплень проти COVID-19 та медичний висновок про наявність таких протипоказань.
Без COVID-сертифіката не пускатимуть на роботу держслужбовців, освітян та науковцівЗавантажуйте зразок наказу про введення в дію Інструкції з охорони праці під час дистанційної роботи в умовах карантину
  • на час відсторонення оплачувати працю працівників і державних службовців з урахуванням частини першої статті 94 КЗпП, частини першої статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР і частини третьої статті 5 Закону про державну службу.

Щоб відсторонити працівників і державних службовців, керівник державного органу (державної служби) або підприємства, установи, організації має видати наказ або розпорядження. Осіб, яких керівник відсторонює від роботи, слід ознайомити з наказом під підпис.

Строк відсторонення — доки працівник не зробить щеплення або не надасть довідку, що має протипоказання до вакцинації.

Джерело: Урядовий портал, МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11825

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
39

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
46895

Як розробити Положення про службу охорони праці

У статті наведено примірне Положення про службу охорони праці. За потреби ви можете скачати Положення про службу охорони праці підприємства та адаптувати його до умов вашого підприємства.
39178

Посада інженера з охорони праці

Законодавство зобов’язує роботодавців, незалежно від форми власності організації, забезпечити своїм працівникам безпечні умови праці. Інженер з охорони праці — особа, яка відповідає за безпеку праці на підприємстві. Які вимоги до інженера з охорони праці існують? Що він повинен знати, які обов’язки виконувати? Про це читайте у нашій статті.
66857

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді