Без COVID-сертифіката не пускатимуть на роботу держслужбовців, освітян та науковців

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Профілактичні щеплення обов’язкові для держслужбовців і працівників закладів освіти та наукових установ

Без COVID-сертифіката не пускатимуть на роботу держслужбовців, освітян та науковців

Уряд постановою від 20.10.2021 № 1096 вніс зміни до «карантинної» постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236.

Тест-практикум. Як захистити права працівників на час карантину

Відповідно до змін із 8 листопада 2021 року керівники державних органів (державної служби), керівники підприємств, установ та організацій мають:

  • контролювати, як проходять профілактичні щеплення проти COVID-19 працівників і державних службовців, які зобов’язані робити щеплення відповідно до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, затвердженому наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153;
Без COVID-сертифіката не пускатимуть на роботу держслужбовців, освітян та науковцівСкачайте інструкцію з безпеки життєдіяльності під час карантину
  • відсторонювати від роботи (виконання робіт) працівників і державних службовців, які відмовляються або ухиляються від таких щеплень, відповідно до статті 46 КЗпП, частини другої статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III і частини третьої статті 5 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про державну службу). Виняток — працівник має абсолютні протипоказання до профілактичних щеплень проти COVID-19 та медичний висновок про наявність таких протипоказань.
Без COVID-сертифіката не пускатимуть на роботу держслужбовців, освітян та науковцівЗавантажуйте зразок наказу про введення в дію Інструкції з охорони праці під час дистанційної роботи в умовах карантину
  • на час відсторонення оплачувати працю працівників і державних службовців з урахуванням частини першої статті 94 КЗпП, частини першої статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР і частини третьої статті 5 Закону про державну службу.

Щоб відсторонити працівників і державних службовців, керівник державного органу (державної служби) або підприємства, установи, організації має видати наказ або розпорядження. Осіб, яких керівник відсторонює від роботи, слід ознайомити з наказом під підпис.

Строк відсторонення — доки працівник не зробить щеплення або не надасть довідку, що має протипоказання до вакцинації.

Джерело: Урядовий портал, МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
946

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді