Проведення масових заходів в період карантину

Головний державний санітарний лікар постановою від 19.10.2021 № 18 затвердив Протиепідемічні заходи під час проведення масових заходів (крім спортивних) на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Проведення масових заходів в період карантину

У затвердженому документі йдеться про культурні, розважальні, соціальні, релігійні, рекламні, наукові, освітні, професійні, тематичні та інші заходи, включно із заходами в закладах культури та креативних індустрій, зокрема фестивалів, концертів, кіносеансів, вистав, постійних і тимчасових виставок та експозицій, а також заходи у розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування.

Як організувати безпечну роботу працівників під час карантину

Наразі в Україні масові заходи дозволені за різних умов, залежно від рівня епіднебезпеки, в якому перебуває регіон.

Жовтий рівень:

 • Масовий захід можна провести лише за умови розміщення не більше однієї людини на 4 кв. м або наповненості залів не більше ніж на дві третини місць.
 • Вказані обмеження не будуть застосовуватись, якщо всі учасники та організатори заходу мають документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19 або негативий ПЛР-тест чи експрес-тест на COVID-19, чинний 72 години.
 • Дотримувати маскового режиму — обов’язково.

Проведення масових заходів в період карантину

Червоний рівень:

 • Масовий захід можна провести лише, якщо у всіх учасників та організаторів є документ про повний курс вакцинації проти COVID-19 або негативий ПЛР-тест чи експрес-тест на COVID-19, чинний 72 години.
 • Дотримувати маскового режиму — обов’язково.

Проведення масових заходів в період карантину

Норми, яких необхідно дотримуватися під час масових заходів у період карантину:

  1. Під час проведення масових заходів визначте відповідального за дотриманням протиепідемічних заходів. Він має забезпечити недопущення до заходу / на роботу працівників, які не надали документ про щеплення або негативний результат тестування на COVID-19.
  2. Відповідальна особа має організувати проведення температурного скринінгу працівникам під час входу до приміщення безконтактним методом. Тих, у кого температура більше 37,2º або є ознаки ГРВІ, до роботи не допускають.
  3. При вході та в місцях масового скупчення відвідувачів організуйте місця для обробки рук антисептиками, які містять понад 60% спирту, нанесіть маркування про забезпечення дистанції не менше ніж 1,5 м.
  4. Збільшіть кількість пунктів вхідного контролю.
  5. До приміщень або на територію місць проведення заходу допускати відвідувачів (учасників) з одягнутими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), зокрема захисними масками або респіраторами, які закривають ніс і рот, зокрема виготовленими самостійно.

  Організатор заходу має забезпечити:

  • наявність достатнього запасу ЗІЗ та їх використання працівниками;
  • постійну наявність рідкого мила, антисептиків і паперових рушників у службових санвузлах та санвузлах загального користування;
  • вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;
  • дезінфекцію поверхонь, з якими контактують відвідувачі;
  • безперебійну роботу систем вентиляції у випадку проведення заходів у приміщенні;
  • централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
  • розміщення додаткових контейнерів/урн для ЗІЗ, паперових серветок у місцях загального користування (на вході, у холах, коридорах, санвузлах тощо);
  • проведення навчання з працівниками щодо дотримання правил гігієни рук.

  Організатори заходів і працівники зобов’язані:

  • використовувати ЗІЗ;
  • регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на дві години;
  • утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань;
  • самоізолюватися в разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

  Вимоги щодо використання ЗІЗ та дотримання фізичного дистанціювання не поширюються на осіб, що виступають у сценічному образі на час безпосереднього проведення заходу.

  Учасники масових заходів зобов’язані:

  • дотримувати вказівок організаторів щодо дотримання протиепідемічних заходів;
  • використовувати ЗІЗ, які закривають ніс і рот;
  • не відвідувати заходи у разі виникнення респіраторних симптомів, дотримувати респіраторної гігієни та етикету кашлю;
  • на вимогу організатора заходу, або уповноважених осіб, надати документ, що підтверджує негативний результат тестування на COVID-19 або отримання щеплення від коронавірусної хвороби.

  Джерело: МОЗ

  Статичний блок для новин

  Статті за темою

  Усі статті за темою

  Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

  Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
  40079

  Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

  Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
  7817

  Організація охорони праці на підприємстві

  Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
  86396

  Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

  Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
  58933

  Гарячі запитання

  Усі питання і відповіді