Хто має бути готовим до перевірок під час карантину?

Низка суб'єктів господарювання підлягає проведенню планових заходів нагляду попри дію карантинних обмежень

Хто має бути готовим до перевірок під час карантину?

В Україні діє заборона на проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Обмеження запроваджене Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Втім, низка суб'єктів господарювання все ж є винятком.

Кого перевірятимуть в період карантину

Заборона на проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності триватиме включно по останній календарний день місяця, в якому завершується дія карантину.

Що ж до позапланових перевірок, то тут уряд не встановлював обмежень.

Окремо варто сказати про суб’єктів господарювання на території проведення антитерористичної операції. Вони захищені законодавством і від планових, і від позапланових заходів. Проте і тут не обійшлося без винятків — до однієї з категорій підприємств можуть завітати інспектори з позаплановою перевіркою.

Більше корисних статей та зразків ви знайдете у новому одинадцятому номері Довідника спеціаліста з охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8750

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді