Держгірпромнагляд у листі від 15.01.2015 року № 187/0/8.1-03/6/15 роз’яснив, як діяти спеціальній комісії із розслідування нещасного випадку (аварії, ДТП) у разі неотримання протягом певного часу необхідних матеріалів від правоохоронних органів
Держгірпромнагляд у листі від 15.01.2015 року № 187/0/8.1-03/6/15 роз’яснив, як діяти спеціальній комісії із розслідування нещасного випадку (аварії, ДТП) у разі неотримання протягом певного часу необхідних матеріалів від правоохоронних органів.
Зокрема, вичерпний перелік випадків, коли для проведення розслідування нещасного випадку обов’язковим є використання матеріалів розслідувань, проведених іншими органами, передбачений Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок № 1232).
Водночас установлений Порядком № 1232 обов’язок надавати відповідну інформацію на запит голови комісії з розслідування не має свого відображення у нормативно-правових актах, які регулюють діяльність правоохоронних органів.
Навіть більше, відомості досудового розслідування згідно з кримінальним процесуальним законодавством можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.
Отже, отримати необхідну інформацію комісія з розслідування може лише з дозволу прокурора або слідчого, яким направляються обгрунтовані запити. У разі відмови останніх у задоволенні запитів, Держгірпромнагляд рекомендує комісії направляти такі запити повторно посадовим особам вищого рівня правоохоронних органів.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.