Дії комісії з розслідування нещасного випадку при неотриманні слідчих матеріалів від інших органів

Держгірпромнагляд у листі від 15.01.2015 року № 187/0/8.1-03/6/15 роз’яснив, як діяти спеціальній комісії із розслідування нещасного випадку (аварії, ДТП) у разі неотримання протягом певного часу необхідних матеріалів від правоохоронних органів

Держгірпромнагляд у листі від 15.01.2015 року № 187/0/8.1-03/6/15 роз’яснив, як діяти спеціальній комісії із розслідування нещасного випадку (аварії, ДТП) у разі неотримання протягом певного часу необхідних матеріалів від правоохоронних органів.

Зокрема, вичерпний перелік випадків, коли для проведення розслідування нещасного випадку обов’язковим є використання матеріалів розслідувань, проведених іншими органами, передбачений Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок № 1232).

Водночас установлений Порядком № 1232 обов’язок надавати відповідну інформацію на запит голови комісії з розслідування не має свого відображення у нормативно-правових актах, які регулюють діяльність правоохоронних органів.

Навіть більше, відомості досудового розслідування згідно з кримінальним процесуальним законодавством можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.

Отже, отримати необхідну інформацію комісія з розслідування може лише з дозволу прокурора або слідчого, яким направляються обгрунтовані запити. У разі відмови останніх у задоволенні запитів, Держгірпромнагляд рекомендує комісії направляти такі запити повторно посадовим особам вищого рівня правоохоронних органів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді