Допомогу з часткового безробіття тепер можна отримувати не лише через COVID-19

Відповідний Закон, який Верховна Рада ухвалила місяць тому, уже почав діяти

Допомогу з часткового безробіття тепер можна отримувати не лише через COVID-19

Як розслідувати нещасні випадки в умовах карантину

В Україні набув чинності Закон «Про внесення змін до статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України».

Документ № 1212-IX ухвалено Верховною Радою у лютому. На початку місяця його підписав президент України.

Відповідно до оновленого законодавства, допомога з часткового безробіття може надаватися не лише на період карантину, спричиненого коронавірусом, а й у разі інших захворювань чи надзвичайної ситуації на території України. При цьому Кабмін отримав право визначати порядок надання допомоги, її розмір, строк надання, а також порядок повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги. Вона надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади. Фінансування виплат здійснюється в межах коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Допомогу з часткового безробіття тепер можна отримувати не лише через COVID-19Дізнайтеся, як організувати роботу працівників під час карантину, не порушуючи трудове законодавство

Роботодавець або фізична особа-підприємець, який є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину або надзвичайної ситуації протягом 90 календарних днів з дня зупинки або скорочення виробництва, але не пізніше строку, визначеного порядком надання допомоги.

За попередніми нормами на допомогу могли претендувати лише ті застраховані особи, які втратили частину доходу через обмежувальні заходи, пов’язані з протидією поширенню COVID-19.

Джерело: Голос України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40080

Накази з охорони праці на підприємстві: види, оформлення, строки та порядок зберігання

Загальна інформація про накази з охорони праці на підприємстві, нормативне регулювання та види наказів. Скільки потрібно зберігати накази з охорони праці на підприємстві?
97880

Як розробити Програму стажування водіїв

Програма стажування водіїв допоможе організувати на підприємстві стажування водіїв колісних транспортних засобів. У статті — зразок для скачування, який ви легко можете адаптувати до умов вашого підприємства
3557

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді