Допомогу з часткового безробіття тепер можна отримувати не лише через COVID-19

Відповідний Закон, який Верховна Рада ухвалила місяць тому, уже почав діяти

Допомогу з часткового безробіття тепер можна отримувати не лише через COVID-19

Як розслідувати нещасні випадки в умовах карантину

В Україні набув чинності Закон «Про внесення змін до статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України».

Документ № 1212-IX ухвалено Верховною Радою у лютому. На початку місяця його підписав президент України.

Відповідно до оновленого законодавства, допомога з часткового безробіття може надаватися не лише на період карантину, спричиненого коронавірусом, а й у разі інших захворювань чи надзвичайної ситуації на території України. При цьому Кабмін отримав право визначати порядок надання допомоги, її розмір, строк надання, а також порядок повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги. Вона надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади. Фінансування виплат здійснюється в межах коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Допомогу з часткового безробіття тепер можна отримувати не лише через COVID-19Дізнайтеся, як організувати роботу працівників під час карантину, не порушуючи трудове законодавство

Роботодавець або фізична особа-підприємець, який є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину або надзвичайної ситуації протягом 90 календарних днів з дня зупинки або скорочення виробництва, але не пізніше строку, визначеного порядком надання допомоги.

За попередніми нормами на допомогу могли претендувати лише ті застраховані особи, які втратили частину доходу через обмежувальні заходи, пов’язані з протидією поширенню COVID-19.

Джерело: Голос України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44605

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8801

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37567

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
110157

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді