Допомогу з часткового безробіття тепер можна отримувати не лише через COVID-19

Відповідний Закон, який Верховна Рада ухвалила місяць тому, уже почав діяти

Допомогу з часткового безробіття тепер можна отримувати не лише через COVID-19

Як розслідувати нещасні випадки в умовах карантину

В Україні набув чинності Закон «Про внесення змін до статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України».

Документ № 1212-IX ухвалено Верховною Радою у лютому. На початку місяця його підписав президент України.

Відповідно до оновленого законодавства, допомога з часткового безробіття може надаватися не лише на період карантину, спричиненого коронавірусом, а й у разі інших захворювань чи надзвичайної ситуації на території України. При цьому Кабмін отримав право визначати порядок надання допомоги, її розмір, строк надання, а також порядок повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги. Вона надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади. Фінансування виплат здійснюється в межах коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Допомогу з часткового безробіття тепер можна отримувати не лише через COVID-19Дізнайтеся, як організувати роботу працівників під час карантину, не порушуючи трудове законодавство

Роботодавець або фізична особа-підприємець, який є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину або надзвичайної ситуації протягом 90 календарних днів з дня зупинки або скорочення виробництва, але не пізніше строку, визначеного порядком надання допомоги.

За попередніми нормами на допомогу могли претендувати лише ті застраховані особи, які втратили частину доходу через обмежувальні заходи, пов’язані з протидією поширенню COVID-19.

Джерело: Голос України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Програма навчання з охорони праці

Найважливіша інформація для роботодавців щодо організації навчання з охорони праці на підприємстві: тематичний план і програма навчання з питань охорони праці, документи, потрібні для проведення навчання та перевірки знань з ОП, нормативне регулювання.
50490

Зразок посадової інструкції відповідального за електрогосподарство

Посадова інструкція відповідального за електрогосподарство: обов’язкові розділи та їх послідовність. На що треба звернути увагу при складанні посадової інструкції. Зразок посадової інструкції відповідального за електрогосподарство.
52967

Регулювання питань охорони праці в колективному договорі

Регулювання питань охорони праці у колективному договорі: нормативні акти; зміст; порядок розробки, узгодження, підписання та затвердження договору; внесення змін; реєстрація колективного договору. Скачайте зразок Розділ охорона праці в колективному договорі.
34110

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
12709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді