Набули чинності штрафи за порушення маскового режиму

Якщо не хочете втратити гроші, роз’ясніть працівникам та відвідувачам «карантинні» правила. А порушників не допускайте на підприємство

Набули чинності штрафи за порушення маскового режиму

Із 14 січня набрав чинності Закон про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення» № 1113-IX відносно запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Офіційно документ опублікований у «Голосі України» 13.01.2021 року.

⚡️ Карантинні працеохоронні порушення: як уникнути відповідальності

Закон передбачає фінансові санкції у вигляді штрафу розміром від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для юридичної особи, фізичної особи — підприємця за:

  • допуск особи у громадські будівлі, споруди, де здійснюється обслуговування населення, і громадський транспорт у період дії карантину, без попередження, донесеного у будь-якій формі і будь-яким способом, про необхідність надіти маску, яка закриває ніс і рот, зокрема виготовлену самостійно;
  • відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих масок (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення);
  • обслуговування споживачів у період дії карантину працівниками суб’єктів господарювання та/або безпосередньо ФОП без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно.

Складатимуть постанови про накладення штрафів і застосування фінансових санкцій уповноважені посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Джерело: ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді