Набули чинності штрафи за порушення маскового режиму

Якщо не хочете втратити гроші, роз’ясніть працівникам та відвідувачам «карантинні» правила. А порушників не допускайте на підприємство

Набули чинності штрафи за порушення маскового режиму

Із 14 січня набрав чинності Закон про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення» № 1113-IX відносно запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Офіційно документ опублікований у «Голосі України» 13.01.2021 року.

⚡️ Карантинні працеохоронні порушення: як уникнути відповідальності

Закон передбачає фінансові санкції у вигляді штрафу розміром від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для юридичної особи, фізичної особи — підприємця за:

  • допуск особи у громадські будівлі, споруди, де здійснюється обслуговування населення, і громадський транспорт у період дії карантину, без попередження, донесеного у будь-якій формі і будь-яким способом, про необхідність надіти маску, яка закриває ніс і рот, зокрема виготовлену самостійно;
  • відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих масок (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення);
  • обслуговування споживачів у період дії карантину працівниками суб’єктів господарювання та/або безпосередньо ФОП без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно.

Складатимуть постанови про накладення штрафів і застосування фінансових санкцій уповноважені посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Джерело: ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді