Цивільно-правовий договір на виробництві у травневому номері журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 05/2015)

Про переваги та недоліки укладання таких договорів на підприємствах зі зразками документів (трудовий договір, договір підряду, акт приймання-передачі виконаних робіт) читайте на сторінках травневого Довідника

Темою номера журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 05/2015) стала стаття про цивільно-правовий договір на виробництві. На підприємствах часто-густо укладають договори підряду на виконання певних робіт, однак при цьому нерідко сторони не враховують вимоги законодавства. Детальніше про переваги та недоліки укладання таких договорів на підприємствах зі зразками документів (трудовий договір, договір підряду, акт приймання-передачі виконаних робіт) читайте на сторінках травневого Довідника.

Продовжуємо знайомити вас із новою редакцією розділу 1 «Загальні правила» Правил улаштування електроустановок (ПУЕ). Так, порівняльна таблиця для глави 1.3 розділу 1 ПУЕ, розміщена на сторінках Довідника, допоможе опанувати нововведення правил, які не змінювалися з 1986 року.

Наразі набрали чинності нові Правила пожежної безпеки в Україні. Обсяг нових Правил порівняно із попередніми зменшено майже вдвічі. Проте протипожежних вимог менше не стало: окремі питання викладено більш стисло, додано більше посилань на нормативні акти у сфері пожежної безпеки. Тож зі шпальт журналу дізнайтеся про головні зміни у цих правилах.

Також у травневому номері завершуємо публікацію коментарів експерта до нових Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт. Ця стаття стане корисною широкому колу читачів, адже такі роботи виконують на підприємствах майже всіх галузей господарства.

Для того щоб з’ясувати, яких нормативно-правових актів слід дотримуватися під час експлуатації малих вантажних ліфтів, необхідно проаналізувати значний обсяг нормативної документації з цього питання. Ваш улюблений журнал зробив це для вас. У статті наведено готові переліки необхідної документації, а також рекомендовану форму журналу технічного обслуговування ліфтів.

Також у номері прочитаєте:

  • проведення атестації робочих місць за умовами праці — обов’язок інженера з охорони праці чи інспектора з кадрів;
  • якою має бути тривалість щорічної додаткової відпустки машиніста електровоза та машиніста тепловоза;
  • практика розслідування нещасного випадку внаслідок порушення технологічного процесу;
  • відмова у призначенні пільгової пенсії через неправильно оформлену уточнюючу довідку;
  • відповіді на ваші запитання, моніторинг законодавства та інше.

Повний зміст журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 05/2015)>>>

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді