Цивільно-правовий договір на виробництві у травневому номері журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 05/2015)

Про переваги та недоліки укладання таких договорів на підприємствах зі зразками документів (трудовий договір, договір підряду, акт приймання-передачі виконаних робіт) читайте на сторінках травневого Довідника

Темою номера журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 05/2015) стала стаття про цивільно-правовий договір на виробництві. На підприємствах часто-густо укладають договори підряду на виконання певних робіт, однак при цьому нерідко сторони не враховують вимоги законодавства. Детальніше про переваги та недоліки укладання таких договорів на підприємствах зі зразками документів (трудовий договір, договір підряду, акт приймання-передачі виконаних робіт) читайте на сторінках травневого Довідника.

Продовжуємо знайомити вас із новою редакцією розділу 1 «Загальні правила» Правил улаштування електроустановок (ПУЕ). Так, порівняльна таблиця для глави 1.3 розділу 1 ПУЕ, розміщена на сторінках Довідника, допоможе опанувати нововведення правил, які не змінювалися з 1986 року.

Наразі набрали чинності нові Правила пожежної безпеки в Україні. Обсяг нових Правил порівняно із попередніми зменшено майже вдвічі. Проте протипожежних вимог менше не стало: окремі питання викладено більш стисло, додано більше посилань на нормативні акти у сфері пожежної безпеки. Тож зі шпальт журналу дізнайтеся про головні зміни у цих правилах.

Також у травневому номері завершуємо публікацію коментарів експерта до нових Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт. Ця стаття стане корисною широкому колу читачів, адже такі роботи виконують на підприємствах майже всіх галузей господарства.

Для того щоб з’ясувати, яких нормативно-правових актів слід дотримуватися під час експлуатації малих вантажних ліфтів, необхідно проаналізувати значний обсяг нормативної документації з цього питання. Ваш улюблений журнал зробив це для вас. У статті наведено готові переліки необхідної документації, а також рекомендовану форму журналу технічного обслуговування ліфтів.

Також у номері прочитаєте:

  • проведення атестації робочих місць за умовами праці — обов’язок інженера з охорони праці чи інспектора з кадрів;
  • якою має бути тривалість щорічної додаткової відпустки машиніста електровоза та машиніста тепловоза;
  • практика розслідування нещасного випадку внаслідок порушення технологічного процесу;
  • відмова у призначенні пільгової пенсії через неправильно оформлену уточнюючу довідку;
  • відповіді на ваші запитання, моніторинг законодавства та інше.

Повний зміст журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 05/2015)>>>

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5215

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8750

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді